راه اندازی سامانه سرویس های شهروندی بیمه سلامت در لرستان

شاهدخت فتحی بیرانوند در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم‌آباد افزود: با توجه به آغاز رسمی جایگزینی تدریجی نسخه نویسی الکترونیک به جای کاربرد دفترچه بیمه سلامت از اردیبهشت ماه سال جاری و در جهت ارائه خدمات به بیمه شدگان، سامانه سرویس های شهروندی بیمه سلامت راه اندازی شد.

وی اظهار داشت: سامانه ارائه خدمات شهروندی با قابلیتهای اعم از  احراز هویت بیمه شده بر اساس شماره ملی و شماره موبایل، امکان مشاهده اطلاعات هویتی و بیمه‌ای،امکان تغییر عکس و تمدید اعتبار بیمه، امکان مشاهده کلیه نسخ و امکان مشاهده ریز نسخه شامل تجویزی و خدمات ارائه شده راه اندازی شده است.

فتحی بیرانوند بیان کرد: برای دسترسی به سامانه سرویس های شهروندی بیمه سلامت کلیه شهروندان می‌توانند از طریق آدرس https://eservices.ihio.gov.ir/esc/  مراجعه کنند.

 مدیرکل بیمه سلامت لرستان تصریح کرد: دسترسی به تمام کاردکردهای سامانه سرویس شهروندی بیمه سلامت به زودی از طریق برنامه های موبایلی با آدرس جدید نیز فراهم و اطلاع رسانی خواهد شد.

فتحی بیرانوند گفت: در حال حاضر بیش از یک میلیون و ۶۰هزار نفر (حدود ۶۷ درصد جمعیت لرستان) تحت پوشش بیمه سلامت هستند که ۶۷۳ هزار و ۹۲۸ نفر جزو صندوق روستاییان، ۱۳۱هزار و ۴۰نفر صندوق کارمندی، چهار هزار و ۷۹۹ نفر صندوق ایرانیان، ۱۹۸ هزار و ۳۳ نفر صندوق همگانی و ۷۰ هزار و ۸۲۳ نفر سایر اقشار می باشند.

وی با اشاره به تعداد پزشکان و موسسات طرف قرارداد بیمه سلامت لرستان بیان کرد: ۶۳۲ پزشک و موسسه اعم از پزشک عمومی، متخصص، فلوشیپ، فوق تخصص، دندانپزشکی عمومی، داروخانه‌ها ،آزمایشگاه، پاتولوژی، پرتوپزشکی، توانبخشی، درمانگاه، بیمارستان و جراحی محدود، طرف قرارداد این اداره کل هستند.

امین پارسا/خرم آباد

 

آیا این خبر مفید بود؟