لرستان در میان ۷ استان با ضریب بالای ابتلا و مرگ‌ و میر کرونا

احمد حسین فتایی در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم‌آباد افزود: بنا بر آخرین آمار اعلام‌شده توسط ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، لرستان در میان هفت استان با ضریب بالای ابتلاء و مرگ‌ومیر قرار دارد.

وی اظهار داشت: این آمار به‌شدت نگران‌کننده در حالی ثبت‌شده است که در طی دو هفته گذشته شاهد تعطیلی گسترده بازار و کاهش ترددها بوده‌ایم و جا دارد از همراهی تمام اصناف در این برهه تقدیر شود.

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در لرستان، تصریح کرد: اصلی‌ترین عامل شکل‌گیری ثبت این آمار در استان، عدم توجه به استفاده مداوم از ماسک، برگزاری و حضور در تجمعات گسترده به‌ویژه مراسم‌های سوگواری و آرامستان ها است که لازم است هم استانی‌های عزیز نسبت به رعایت این دو آسیب خطرناک، اهتمام ویژه‌تری را اعمال کنند.

فتایی، همچنین با اشاره به وضعیت نگران‌کننده بیمارستان‌های استان، بیان داشت: ادامه این روند بدان معنا است که ظرفیت بیمارستانی استان جوابگوی مبتلایان بدحال نخواهد بود و آمار مرگ‌ومیر به‌صورت روزانه افزایش خواهد داشت.

وی با تاکید بر لزوم رعایت هرچه بیشتر پروتکل‌های بهداشتی و محدودیت‌های ابلاغ‌شده توسط ستادهای ملی و استانی مدیریت بیماری کرونا، عنوان کرد: پشیمانی ناشی از عدم رعایت پروتکل‌ها و محدودیت‌ها، دردی را درمان نمی‌کند و بهتر است قبل از آنکه داغدار عزیزان خود شویم، به این فکر باشیم که می‌توان با استفاده از ماسک، کاهش ترددهای غیرضروری شهری و بین‌شهری، رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی و سایر محدودیت‌ها، از این پیچ خطرناک به‌سلامت عبور کرد.

خرم آباد_ مهرناز خلفی

 

آیا این خبر مفید بود؟