افزایش تعداد تصادف‌ها در زمان نزدیک به افطار در اردبیل

به گزارش رکنا اردبیل، سرهنگ سید حجت فتاحی در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش تعداد تصادف‌ها در زمان نزدیک به افطار به دلیل کم تحملی رانندگان اظهار داشت: در بررسی‌های به عمل آمده در ماه مبارک رمضان در نزدیک به اوقات افطار بعضی از رانندگان جهت رسیدن به مقصد و صرف افطاری در بحث رانندگی دقت لازم را نداشته و با عجله و شتاب رانندگی می‌کنند که این امر موجب وقوع حوادث ترافیکی می‌شود لذا توصیه پلیس به رانندگان رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی و پرهیز از عجله و شتاب بی‌مورد است.

وی با اشاره به تداوم محدودیت تردد شبانه در سرتاسر استان گفت: در راستای پیشگیری از شیوع بیماری ویروسی کرونا طرح محدودیت ترافیکی در هسته مرکزی اجرایی می‌شد که با تشدید بیماری این محدودیت نیز تمدید شد.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان اردبیل  با اشاره به این که  تیم‌های گشت خودرویی و موتوری در نقاط مختلف شهر مستقر شده است، افزود: انتظار داریم که رانندگان با رعایت سه اصل سرعت مطمئنه، قوانین راهنمایی و رانندگی و داشتن صبر و حوصله در هنگام رانندگی ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر در راستای تامین سلامتی آنان رهنمون شوند و این موضوع را مورد توجه قرار دهند.

فتاحی تصریح کرد: با توجه به قرار گرفتن در ماه مبارک رمضان و همچنین وضعیت کرونایی ، با کاهش سفر مواجه هستیم که باید با استفاده بهینه از این فرصت اجرای پروزه های شهری سرعت گیرد.

وی افزود: در بحث برخورد با تخلفات رانندگی، استان اردبیل رتبه سوم کشور را دارد که درصدد هستیم در راستای کاهش تصادفات درون‌شهری و نیز به حدأقل رساندن میزان فوتی‌ها به صورت قابل قبول عمل کرده و به اهداف خود در این زمینه دست یابیم.

مولاخواه/اردبیل

 

آیا این خبر مفید بود؟