تصویب منطقه آزاد تجاری شتاب گرفت

به گزارش رکنا اردبیل،  اکبر بهنام‌جو در جریان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی نمین از تسریع روند تصویب منطقه آزاد تجاری در مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد و اظهار داشت: زیرساخت های لازم اعم از برق، گاز، آب و جاده دسترسی برای منطقه ویژه اقتصادی و شهرک خصوصی آرتا سبز نمین در دست اجرا است که حداقل تا دو ماه دیگر زیرساخت های اساسی اتمام می رسد.

وی با بیان اینکه باید از این ظرفیت بزرگ جهت افزایش راندمان تولید و صادرات استفاده کنیم، افزود: نخستین سرمایه‌گذاری در منطقه ویژه اقتصادی در زمینه تولید کریستال و صنایع وابسته بود که از جمله واحدهای در حال اجرا در این منطقه هستند که با افتتاح این واحدها در فاز اول برای هزار نفر اشتغال زایی می‌شود.

استاندار اردبیل بیان کرد: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی نمین با 2 هزار و 55 هکتار مساحت در سال 85 در هیات دولت و در سال 89 در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده بود که این مصوبه به دلیل اختلاف نظر در شورای نگهبان به مجمع تشخیص نظام ارجاع شده بود و کارشناسان و کمیسیون اقتصادی مجمع تشخیص نظام از منطقه بازدید میدانی کرده و گزارش نهایی را به این مجمع اعلام کردند.

بهنام‌جو تصریح کرد: وحدت و همدلی نمایندگان استان و نماینده ولی فقیه در استان و مجموعه استانداری طبق روال قبلی برای پیگیری منطقه آزاد ادامه دارد که  امیدواریم به زودی شاهد تصویب این منطقه باشیم.

وی ضمن تقدیر و قدردانی از عوامل موثر در راه‌اندازی این منطقه افزود: از مدیران دستگاه‌های اجرایی درخواست می‌کنیم ادامه روند خدمات رسانی به منطقه ویژه اقتصادی و شهرک آرتاسبز به صورت ضربتی انجام شود تا سرمایه گذار نسبت به نصب دستگاه های خط تولید خود اقدام کند.

مولاخواه/اردبیل

 

آیا این خبر مفید بود؟