2300بازرس بر فرآیند انتخابات نظارت می کنند
به گزارش رکنا  وبه نقل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، فریدون همتی در نشست با اعضای هیئت بازرسی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری و ششمین دوره انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا در استان هرمزگان، نقش هیئت های بازرسی و اطمینان خاطر شهروندان از سلامت فرآیندهای اجرایی پیش از انتخابات، حین برگزاری و مرحله شمارش آراء را در افزایش مشارکت مردم مهم توصیف کرد و اظهار داشت: نزدیک به دوهزار و 300 بازرس، سربازرس و بازرس ویژه که به‌طور عمده از معتمدان و نیروهای مردمی هستند، از آغاز فعالیت ستاد انتخابات در استان تا مرحله اعلام شمارش آراء، کار نظارت بر انتخابات را بر عهده دارند.
وی افزود: یکی از جلوه های زیبای انتخابات در جمهوری اسلامی، مشارکت مردم در تمامی مراحل انتخابات است و با انگیزه خوبی که به‌ویژه از سوی نیروهای مردمی برای مشارکت در بخش بازرسی، اجراء و نظارت وجود دارد، پیش بینی می شود مردم استان در انتخابات پیش رو مشارکت بالایی داشته باشند.
 
استاندار هرمزگان با تأکید بر استفاده از ظرفیت دستگاه های اجرایی به‌منظور پشتیبانی برای برگزاری انتخاباتی با شکوه، تصریح کرد: با توجه به شرایط کرونا، شعب و صندوق های اخذ رأی افزایش پیدا خواهد کرد که مردم با آسودگی خاطر بیشتری بتوانند در انتخابات مشارکت کنند.
 
همتی، آموزش هدفمند و صحیح را از ملزومات برگزاری انتخابات برشمرد و اضافه کرد: به تبع افزایش شعب اخذ رأی، دامنه نظارت و بازرسی نیز باید توسعه پیدا کند که برای دستیابی به نتیجه مطلوب می بایست از افراد کارآزموده و با انگیزه استفاده شود.
 
استاندار هرمزگان، بر تقویت کمیته حقوقی هیئت بازرسی انتخابات استان نیز تأکید کرد و گفت: افرادی که در این کمیته به کار گرفته می شوند باید بر قوانین تسلط کامل داشته باشند که بتوانند به‌صورت آنی ابهامات هیئت های اجرایی، مردم و ... را رفع کنند.
 
وی همچنین ضمن قدردانی از محمد احمدی مدیرکل دفتر بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری هرمزگان، بیان داشت: علی‌رغم اینکه وظایف متعددی  بر عهده این اداره کل است، خوشبختانه مدیریت فعلی توانسته است با اشراف کاملی که بر تکالیف خود دارد، در این حوزه موفق عمل کند.
 
در این نشست،گزارش اقدامات انجام شده از سوی هیئت بازرسی انتخابات توسط محمد احمدی رئیس هیئت بازرسی انتخابات استان و مدیرکل بازرسی، مدیریت عملکرد و امور حقوقی استانداری هرمزگان ارائه شد.
 
شایان ذکر است، سامانه پیامکی 50005996996، کد دستوری #1*3122*6655*، شماره تلفن 07633610564 و سامانه شکایات انتخابات در وب سایت اطلاع رسانی استانداری هرمزگان به نشانی WWW.HORMOZGAN.IR به منظور تسهیل ارتباط مردم، داوطلبان و نامزدهای انتخاباتی با دبیرخانه هیأت بازرسی استان راه اندازی شده است.
 
خاشعی/هرمزگان

 

آیا این خبر مفید بود؟