برگزاری انتخابات کاملا الکترونیکی در خرم‌آباد

جعفر طولابی در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم‌آباد ، اظهار داشت: وزارت کشور بر اساس قانون به دنبال این موضوع است که انتخابات امسال در کلان‌شهرا و مراکز استان‌ها به صورت الکترونیکی برگزار کند اما هنوز در این حوزه اختلافاتی با هیئت نظارت بر انتخابات وجود دارد و طی روزهای آینده این موضوع مشخص می‌شود.

وی با بیان اینکه در شهر خرم‌آباد ظرفیت داریم که به صورت کامل انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم، افزود: با توجه به تعداد زیاد کاندیداهای شورای شهر در صورت الکترونیکی نبودن انتخابات فرایند شمارش ارا حداقل دو روز ادامه خواهد داشت.

فرماندار خرم‌آباد بیان کرد: در صورت الکترونیکی نبودن انتخابات به خصوص انتخابات شورای شهر با توجه به طولانی شدن فرآیند  شمارش آرا بهانه خوبی برای افراد شکست خورده در انتخابات به وجود می‌آید تا نسبت به نتیجه انتخابات اعتراض کنند اما اگر انتخابات را به صورت الکترونیکی برگزار کنیم هیچگونه شبهه‌ای ایجاد نمی شود.

طولابی با اشاره به اینکه بر اساس قانون تایید صلاحیت کاندیداهای انتخابات شورای شهر بایستی تا ۶ اردیبهشت ماه مشخص شود و حداکثر در تاریخ هفتم اردیبهشت به آنان اعلام شود، تصریح کرد: در شهرستان خرم‌آباد در شهرهای بیرانشهر، سپیدشت، زاغه و خرم‌آباد ۳۳۴ نفر برای انتخابات شورای شهر ثبت و نام کرده‌اند  که حدود ۱۸۰ نفر آنان مربوط به انتخابات مرکز استان است.

خرم آباد_امین پارسا

آیا این خبر مفید بود؟