باند اصلی فرودگاه اردبیل خرداد ماه بهره برداری می شود

به گزارش رکنا اردبیل،  اکبر بهنام‌جو در جریان بازدید از باند فرودگاه اردبیل اظهار کرد: در سال گذشته عملیات زیرسازی انجام شده و آماده آسفالت‌ریزی نهایی است.

وی افزود: قسمتی از باند فرودگاه نیز در حال بهسازی لایه‌های آسفالت روسازی قرار دارد که آسفالت‌ریزی بیندر و توپراک در حال انجام است که تا یک هفته به اتمام می‌رسد.

استاندار اردبیل بیان کرد: طبق گزارش پیمانکار پروژه، آسفالت لایه آخر یعنی توپکا برای قسمتی از مسیر انجام شده که مشکل خاصی برای پروازهای عادی وجود ندارد و اما برای کل باند اصلی آسفالت‌ریزی لایه آخر از هفته اول اردیبهشت ماه آغاز می‌شود.

وی تصریح کرد: باند دوم فرودگاه به‌طور کامل در اختیار پروازها قرار دارد که تا خردادماه هم، باند موجود با روشنایی کامل مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

بهنام جو ادامه داد: اعتبار ارتقاء سیستم ناوبری در این فرودگاه تامین شده که علاوه بر انجام ارتقاء سیستم، بحث یخ زدایی مسیر برای فرود هواپیماها در فصول برفی و سرما جزو برنامه‌های بهسازی بوده است.

وی اذعان داشت: بالغ بر ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بهسازی باندها، تجهیز ماشین آلات و روشنایی در باندهای فرودگاه  استان اردبیل هزینه شده است.

بهنام جو به امکانات مدرن خریداری شده برای فرودگاه اردبیل اشاره کرد و ادامه داد: بالغ بر ۵۰ میلیارد تومان برای این تجهیزات اعتبار هزینه شده که این تجهیزات علاوه بر ماشین آلات قبلی در محل فرودگاه اردبیل مستقر می‌شوند تا هیچ وقت باند فرودگاه به سبب بارش برف مسدود نباشد. 

وی تصریح کرد: بالغ بر ۴۵میلیارد تومان علاوه بر خرید کابل‌ها برای سیستم روشنایی هزینه شده و تا مهرماه سال‌جاری به اتمام می‌رسد.

استاندار اردبیل گفت: با افتتاح این باند و با داشتن امکانات مدرن و پیشرفته تعداد پروازها افزایش می‌یابد و حتی پروازهای شبانه هم برای این فرودگاه پیش بینی شده است./ مولاخواه

 

آیا این خبر مفید بود؟