رکورد بزرگ ترین شناور - داک شده در کشور ارتقاء یافت

به گزارش رکنا هرمزگان، به‌منظور ارتقا سطح ایمنی و امنیت بنادر، آبراهه ها و حفاظت از محیط زیست، خدمات راهنمایی کشتی در تمام بنادر  - مطرح دنیا در بالاترین سطح ممکن و توسط نیروهای متخصص و زبده انجام می شود .

"اسماعیل مکی زاده " با اشاره به فعالیت راهنمایان در بنادر هرمزگان طی سال گذشته اظهار داشت: بیش از ۹ هزار۵۰۰ عملیات راهنمایی کشتی شامل پهلو دهی، جدا سازی و جابجایی بشکل کاملا ایمن صورت گرفت .

وی افزود: عملیاتها راهنمایی کشتی براساس برنامه و بدون وقفه در شرایط متاثر از شیوع ویروس کرونا و گاها از مبدا کشورهای درگیر با این ویروس به انجام رسید .

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان انجام عملیات داکینگ و آنداکینگ انواع شناورهای در مجتمع کشتی سازی بندرعباس را از دیگراقدامات در این حوزه عنوان کرد و گفت: جابجایی رکورد بزرگترین شناور داک شده در کشور در ابعاد (سوپر تانکر) اقدام مهمی بود که با اتکا بر دانش و تخصص راهنمایان این استان و با انجام محاسبات دقیق محقق شد.

وی خاطر نشان کرد: درمدت یاد شده بیش از ۱۰ مورد عملیات  STS( کشتی به کشتی ) سوپر تانکرها توسط راهنمایان، بمنظور تامین سوخت پالایشگاه بندرعباس به ثبت رسیده است .

به گفته مکی زاده جذب -و آموزش چهارنفر کار آموز راهنما و همچنین ارتقاء درجه ی ۲ نفر از این افسران  به راهنمای ارشد و سه نفر از راهنما ی درجه سه به دو از دیگر اقدامات انجام شده در این بخش بوده است.

شایان ذکر است؛ بنادر استان هرمزگان از ۴۰ راهنما شامل ۲۰ نفر راهنمای ارشد ، ۱۱ نفر راهنمای  درجه ۲، پنج نفر راهنمای درجه ۳ و چهار کار آموز بهره می برند.

خاشعی/هرمزگان

آیا این خبر مفید بود؟