افتتاح  مدرن ترین تصفیه خانه آب چهار محال و بختیاری

به گزارش رکنا در شهرکرد ،دکتر احمدرضا محمدی با اعلام این خبر افزود: در سال تولید پشتیبانی ها ، مانع زدایی ها و در سومین هفته از پویش ملی # هر هفته الف – ب – ایران (( ساخت و سازها )) و (( ساز و کارها )) در سال 1400 که در وزارت نیرو سومین سال خود را سپری می نماید به صورت متمرکز و همزمان با سه استان دیگر با حضور ویدئو کنفرانسی وزیر محترم نیرو و مسئولین استانی و شهرستانی تصفیه خانه آب آشامیدنی شهر سامان در استان چهارمحال و بختیاری مورد بهره برداری قرار گرفت.

    دکتر اردکانیان وزیر محترم نیرو نیز در ارتباط تصویری که در محل تصفیه خانه آب سامان برقرار شد ضمن توجه دادن مردم به مدیریت مصرف دستور افتتاح و بهره برداری از این تصفیه خانه مهم ومدرن را صادر نمودند و افزودند: این تصفیه خانه مهم دربخش ساخت وسازی پویش هر هفته الف – ب – ایران است که انشالله مبارک مردم آن خطه از سرزمین ایران اسلامی باشد.

     مدیرعامل شرکت آبفای چهارمحال و بختیاری در این مراسم گفت: این تصفیه خانه با اعتباری بالغ بر 510 میلیارد ریال و زمینی به مساحت 23560 متر مربع برای جمعیت طرح 30 هزار نفری ساخته شده است.

   وی ساخت مخاذن آب خام و شیر خانه – ساختمان اختلاط سریع و کلاریفایر – واحدهای آزمایشگاه – ساختمان فیلتراسیون وکلرزنی – مخزن 1000 متر مکعبی آب پاک – ایستگاه پمپاژ – ساخت تابلو قدرت وابزار دقیق – اجرای خط انتقال از آبگیر به تصفیه خانه به طول 2700 متر با لوله سایز 400 چدن داکتیل و اجرای خط 250 و350 به طول 5500 متر با لوله فولادی از تصفیه خانه به مخازن شهر سامان را از جمله عملیات اجرایی این پروژه نام برد.

   دکتر محمدی در توضیحات خود به مباحث فرایندی اشاره کرد و افزود: مراحلی که آب برای تصفیه شدن طی می نماید شامل: آبگیری – پیش تصفیه و ته نشینی – پمپاژ آب خام از محل آبگیر تصفیه خانه - متعادل سازی آب خام در مخازن روباز – پیش گند زدایی – اختلاط سریع – انعقاد - ته نشینی و فیلتراسیون دو لایه متشکل از سیلیس و ذغال آنتراسیت – گندزدایی نهایی و پمپاژ آب تصفیه شده به مخازن آب شرب می باشد.

   یاد آوری می گردد در این مراسم که با رعایت تمامی پروتکلهای بهداشتی برگزار گردید معاون محترم امور عمرانی استانداری مهندس نظری – امام جمعه محترم شهر سامان حاج آقا عقیلی – فرماندارمحترم سامان و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی نیزحضور داشتند.

   قابل ذکر است تاثیرات اجتماعی واهداف کمی این پروژه ها تامین آب سالم ، بهداشتی ، پایدار و با کیفیت برای اهالی محترم و شریف شهر سامان و گردشکران این شهر توریستی در استان چهارمحال وبختیاری می باشد.

مصیبی دهکردی/ شهرکرد

 

 

آیا این خبر مفید بود؟