مسئولان در حمایت از اصناف فقط حرف می زنند

رضا سلیم‌ساسانی امروز در گفت و گو با خبرنگار رکنا در کرمانشاه، اظهار داشت: کسبه و بازاریانی که با تمکین به دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا واحد صنفی خود را تعطیل کرده‌اند از دولت و نهادهای ذی‌ربط انتظار دارند که کمک حال آنان باشند.

وی افزود: بازاریان شریف کرمانشاه همیشه پای کار انقلاب بوده و به شهر و همشهریان عشق می‌ورزند، این عزیزان در سخت‌‌ترین شرایط کرونایی واحدهای صنفی خود را تعطیل کرده و با تمام سختی‌ها در تامین مایحتاج مردم نقش بسزایی را ایفا کرده‌اند.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه تصریح کرد: دولت باید نگاه ویژه‌ای به اصناف داشته باشد و از طریق مشوق‌های مالیاتی، تسهیلات بیمه‌ای تامین اجتماعی و اعطای وام‌های کم بهره (نه ۱۶ درصد) اصناف را مورد حمایت قرار دهند.

ساسانی ادامه داد: مالیات را بر درآمد محاسبه می‌کنند، وقتی صنوف درآمدی ندارند و ماه‌ها تعطیل بوده اند باید مالیات را با مقیاس روزهای کاری محاسبه کنند نه به مانند سال‌های بدون بحران...، متاسفانه بسیاری از حمایت‌ها در حد حرف ماند و تا امروز اثری از آن‌ها ندیده‌ایم، ما می‌دانیم دولت شرایط سختی را دارد ولی در موج چهارم شیوع ویروس کرونا بزرگترین ضربه متوجه واحدهای صنفی است.

رئیس اتاق اصناف کرمانشاه در پایان گفت: از دولت و مسئولین انتظار می‌رود تمام توان خود را جهت کمک به اصناف و بازاریان که بیشترین آسیب اقتصادی ناشی از بیماری کرونا متوجه آنان بوده است به کار گیرد.

حسین مسکنه/کرمانشاه

 

آیا این خبر مفید بود؟