۲محموله سنگین ترانزیتی ۲۲۲تن در بندر شهید رجایی تخلیه شد

رکنا هرمزگان ، منصور خرمشکوه روز یکشنبه به رسانه ها درباره تخلیه دو نگله سنگین (نگله واحد شمارش کالا) در بندر شهید رجایی  اعلام کرد: این محموله ترانزیتی  با وزن ۱۲۳ تن و طول ۶۰ متر و دیگری ۹۰ تن با طول ۴۰ متر بوده که از بندر جبل علی کشور امارات بارگیری و مقصد نهایی آن کشور عراق است.
وی با اشاره به مراحل عملیات جابه جایی این محموله گفت: این دو نگله با استفاده از ۲ دستگاه  جرثقیل ساحلی و با رعایت کامل کارگوپلن (نقشه چیدمان کالا در زمان تخلیه و بارگیری) به صورت استاندارد و کاملا ایمن در مدت زمان دو ساعت از روی کشتی تخلیه شد.
به گفته معاون امور بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان، این ۲ محموله بر روی کشنده های بوژی که از قبل بر روی اسکله مستقر شده بود، قرار گرفته و پس از مهاربندی کامل آن بر روی کشنده، با رعایت کامل الزامات ایمنی، عملیات انتقال به محوطه های بندری انجام پذیرفت.
خرمشکوه گفت: وجود ۲۴۰۰ هکتار محوطه عملیاتی و ارایه خدمات بندری به صورت ۲۴ ساعته به کشتی ها و صاحبان کالا و بهره گیری از مدرن ترین تجهیزات تخلیه و بارگیری از جمله قابلیت ها و مزایای بندر شهید رجایی به عنوان بزرگترین بندر تجاری کشور محسوب می شود.

سهرابی/هرمزگان

 

آیا این خبر مفید بود؟