هزار و 500 فرصت شغلی جدید در منطقه ویژه‌ی اقتصادی خلیج فارس

به گزارش رکنا، حسن خلج طهرانی ایجاد زیرساخت‌های مناسب را سبب جذب سرمایه‌گذار جدید و افزایش میل سرمایه‌گذاران فعلی برای انجام طرح‌های توسعه‌ای دانست و گفت: هم‌اکنون 12 طرح توسعه‌ای در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج‌فارس در حال اجراست.

وی تکمیل این طرح‌ها را سبب اشتغال‌زایی گسترده در منطقه و به‌تبع آن ایجاد رونق اقتصادی در جنوب کشور خواند و افزود: بیش از هزار و 500 فرصت شغلی جدید در انتظار جوانان ایرانی به‌ویژه جوانان کوشای هرمزگان قرار دارد و امیدوارم به سهم خود بتوانیم به توسعه‌ی اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری در استان کمک کنیم.
 
مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی خلیج‌فارس در تشریح اجمالی نتایج اجرای این طرح‌ها بیان داشت: افزوده شدن 2.5 میلیون تن به ظرفیت گنده سازی، 3.4 میلیون تن بریکت آهن اسفنجی، 1.5 میلیون تن شش فولادی، 36 هزار تن حلال‌های نفتی، یک و نیم میلیون تن قیر و 41 هزار تن فرومنگنز می‌تواند جهشی چشمگیر در این میزان تولیدات این منطقه عظیم اقتصادی باشد.
 
وی در پایان میزان تقریبی سرمایه‌گذاری صورت گرفته برای اجرای این 12 طرح را یک هزار و 367 میلیون دلار عنوان کرد و گفت: مناطق ویژه اقتصادی دارای مزایای متعدد برای سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان هستند و امیدوارم در سال «تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها» در عمل بتوانیم منویات مقام معظم رهبری را اجرایی کنیم.سهرابی/هرمزگان

 

آیا این خبر مفید بود؟