همکاری ۹۶درصد واحدهای صنفی لرستان در محدودیت های کرونایی

بهزاد منصوری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار رکنا در خرم آباد، با بیان اینکه تعدادهای واحدهای فعال در گروه یک به مراتب بیشتر از سایر گروه ها است افزود: بدیهی است که گاهی در نگاه به بازار، احساس شود فعالیت ادامه دارد و امکان تعطیلی بازار وجود ندارد.

وی اظهار داشت: نکته ای که در موج چهارم کرونا در لرستان رضایت بخش بود، مشارکت خوب کسبه و اصناف گروه های ۲، ۳ و ۴ است، بطوریکه کمتر از ۴درصد از کل اصناف ۳ گروه واجد شرایط طرح، در بحث تقسیم بندی پلمپ ها مورد برخورد قرار گرفتند.

منصوری با اشاره به مشارکت ۹۶/۷درصدی فعالین اصناف گروه های مشمول طرح تصریح کرد: با وجود همه مشکلات اقتصادی و کسب و کار در جامعه، واقعا از اصناف محترمی که در این شرایط با مسوولیت پذیری اجتماعی ما را در اجرای درست مصوبات ستاد مدیریت مبارزه با کرونا یاری دادند تشکر می کنیم.

رییس صمت لرستان در ادامه با اشاره به فعالیت ۵۴ هزار و ۴۷۵ واحد صنفی در لرستان عنوان کرد: از این تعداد ۳۰ هزار و ۱۷۱ واحد در گروه یک و ۲۴ هزار و ۳۰۴ واحد در گروه های ۲، ۳ و ۴ مشغول به فعالیت هستند.

منصوری با بیان این مطلب ۲۴ هزار و ۳۰۴ واحد فعال در گروه های ۲، ۳ و ۴ در سطح استان لرستان مشغول به فعالیت هستند افزود: از این تعداد ۱۵ هزار و ۳۷۲ نفر، معادل ۶۳/۳ درصد مردان و ۸ هزار و ۹۳۲ نفر، معادل ۳۶/۷ درصد بانوان مشغول به کسب و کار هستند.

وی گفت: از مجموع ۲۴ هزار و ۳۰۴ واحد فعال در گروه های ۲، ۳ و ۴ سطح استان لرستان ، تنها ۲هزار و ۲۶۹ واحد فاقد پروانه کسب هستند.

منصوری در پایان از همه فعالین صنفی که در راستای سلامت مردم و مسوولیت پذیری اجتماعی با همه مشکلات، در اجرای مصوبات مدیریت مبارزه با کرونا در لرستان همکاری کردند، تقدیر و تشکر کرد.

لرستان_خرم آباد، امین پارسا 

آیا این خبر مفید بود؟