کرمانشاه جزو ۸ استان امن کشور است/ دستگیری بیش از ۱۱ هزار سارق

سرهنگ محمدرضا آمویی امروز در گفت و گو با خبرنگار رکنا در کرمانشاه اظهار داشت: کرمانشاه در بسیاری از جرائم خشن جزو استان های آخر کشور به شمار می رود به گونه ای که در نزاع و درگیری رتبه 25 و شرارت رتبه 24 را از میان 31 استان داریم. 

وی همچنین با اشاره به رتبه 19 کرمانشاه در سرقت های مسلحانه و سرقت به عنف، گفت: در مجموع جرائم، کرمانشاه رتبه 24 کشور در سال گذشته را به خود اختصاص داده تا جزو هشت استان امن باشد. 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه با بیان اینکه تیراندازی ها یکی از عوامل ناامنی و برهم خوردن نظم عمومی به حساب می آید، خاطرنشان کرد: سال گذشته 495 مورد تیراندازی در استان که عمده آنها مربوط به شهرستان های کرمانشاه، اسلام آبادغرب، صحنه و سرپل ذهاب بود رخ داد که طبق بررسی های به عمل آمده 42 درصد آنها به خاطر اختلافات خانوادگی بوده است. 

آمویی تصریح کرد: در همین راستا سال گذشته حدود 2 هزار قبضه و امسال نیز بیش از 150 قبضه اسلحه به منظور پیشگیری از وقوع تیراندازی و جرم از قاچاقچیان و افراد مختلف کشف و جمع آوری شده است.

کاهش قتل و قمه کشی و رشد سرقت و نزاع در کرمانشاه

وی در ادامه به کاهش بسیاری جرائم در استان طی سال گذشته اشاره کرد و گفت: از جمله این جرم ها وقوع قتل و نزاع فردی است که نسبت به سال 98 به ترتیب 10 و یک درصد کاهش نشان می دهد. 

سرهنگ آمویی خاطرنشان کرد: همچنین جرائمی نظیر شرارت و چاقو و قمه کشی نیز به ترتیب 64 و 60 درصد سیر نزولی داشته است. 

این مقام انتظامی در ادامه از رشد 25 درصدی نزاع های دسته جمعی نیز خبر داد و بیان کرد: در بحث سرقت نیز حدود 10 درصد افزایش داشته ایم. 

وی در عین حال از دستگیری حدود 11 هزار و 300 سارق طی سال گذشته در استان خبر داد و تاکید کرد: بیشتر این سارقان مربوط به شهر کرمانشاه بوده اند.

دستگیری 954 نفر از اراذل و اوباش

سرهنگ آمویی در ادامه یکی از برنامه های پلیس در سال گذشته را برخورد با اشرار و اراذل و اوباش عنوان کرد و گفت: در این راستا همکاران ما موفق شدند 954 نفر از این افراد را دستگیر کنند. 

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان کرمانشاه همچنین با اشاره به کاهش 2 درصدی جرائم خشن، گفت: بدون شک دستگیری اراذل و اوباش با این کاهش جرم ارتباط مستقیم دارد که امسال نیز همین روند تداوم می یابد. 

وی در پایان تاکید کرد: پلیس هدفی جز امنیت پایدار در جامعه و خدمت به مردم ندارد، کمااینکه عموم شهروندان نیز بارها از نزدیک شاهد تلاش و جانفشانی همکاران ما در بخش های مختلف انتظامی بوده و در این سال ها نیز همکاری خوبی با نیروی انتظامی داشته اند که امید می رود در سال جاری شاهد تداوم و افزایش آن باشیم.

آیا این خبر مفید بود؟