توقیف پژو ۴۰۵ با ۳۲۰ کیلوگرم تریاک

سردار حاجی محمد مهدیان نسب در گفتگو با خبرنگار رکنا در خرم آباد افزود: در پی کسب خبری مبنی بر جابه جایی مقادیری مواد مخدر توسط یک سوداگر مرگ با همدستی ۳ نفر با یک دستگاه پژو ۴۰۵ از استان‌های جنوبی کشور به استان‌های همجوار، موضوع بلافاصله در دستور کار مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر استان قرار گرفت.

وی تصریح کرد: مأموران در محور خرم زال ورودی خرم‌آباد مستقر و با شناسایی پژو ۴۰۵ آن را متوقف و در بازرسی از خودروی مذکور ۳۲۰ کیلوگرم تریاک که به‌صورت ماهرانه‌ای جاسازی شده بود، کشف شد.

فرمانده انتظامی لرستان با اشاره به توقیف دو دستگاه سواری که محموله مذکور را اسکورت می‌کردند، اظهار داشت: چهار نفر اعضای باند دستگیر و به مراجع ذی‌صلاح معرفی شدند.

مهدیان نسب با بیان اینکه از ابتدای سال جاری تاکنون ۵۵۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر در سطح استان کشف شده است، اضافه کرد: در این خصوص نسب به مدت مشابه سال قبل ۱۲ درصد افزایش کشف داشته‌ایم.

وی با اشاره به دستگیری ۳۹۰ قاچاقچی، خرده فروش و معتاد متجاهر در سال جاری، بیان کرد: در این راستا نسبت به مدت مشابه سال قبل هفت درصد افزایش داشته‌ایم.

سردار مهدیان نسب با بیان اینکه در این مدت سه باند تهیه و توزیع مواد مخدر منهدم شده است، افزود: ۲۸ طرح پاک‌سازی نقاط آلوده و جرم خیز، کنترل محورهای مواصلاتی به‌صورت نقطه‌ای و منطقه‌ای، موضوعی و حجمی در سطح استان به مرحله اجرا گذاشته شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل شش درصد افزایش داشته است.

آیا این خبر مفید بود؟