به گزارش خبرنگار رکنا رشت، وزیر راه وشهرسازی در ادامه روند انجام کنارگذر انزلی به طول 16 کیلومتر و عرض حدود 25 متر را مورد بازدید قرار داد و با اشاره با متوسط پیشرفت فیزیکی 55 درصدی بر تسریع در انجام این پروژه به منظور تسهیل دسترسی مردم تاکیدکرد.
محمد اسلامی هم چنین از عملیات زیرسازی پروژه راه آهن رشت – کاسپین - انزلی بازدیدکرد وبا ابراز امیدواری گفت: یکی از پروژه های ویژه ای که در حال ساخت است اتصال راه آهن قزوین - رشت به بندرانزلی و اتصال آن به آستاراست که تلاش زیادی برای انجام آن شده است وامیدواریم اتصال بندر کاسپین به راه آهن در همین دولت عملیاتی شود.
وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پروژه راه آهن رشت - آستارا بر اساس زمان بندی مشخص در حال اجرا است، خاطر نشان کرد: اتصال راه آهن ایران به شبکه ریلی افغانستان و اتصال چابهار به زاهدان از طریق خط آهن در دست اجرا و در آستانه افتتاح است.
وی بیان داشت: تکمیل شبکه آزاد راهی و بزرگراهی هم به گونه ای که کریدور شمال به جنوب و غرب به شرق از ظرفیت حمل و نقل این مسیرها بهره مند شوند نیز در دست اقدام است.
محمد اسلامی با بیان اینکه با تکمیل زیرساخت ها جذابیت استفاده از فرصت ایران در ترانزیت برای اتحادیه اوراسیا افزایش می یابد، گفت: جذابیت استفاده از فرصت ایران در ترانزیت برای اتحادیه اوراسیا با تکمیل زیرساخت ها دو چندان می شود به همین دلیل اکنون علاوه بر توسعه زیرساخت ها تلاش شده در اتحادیه راه آهن های جهان موافقتنامه امضا کنیم و در قالب همکاری منطقه ای با تعرفه های واحد در ترانزیت کالا نقش داشته باشیم.
لازم به ذکر است قطعه اول راه آهن رشت – کاسپین - انزلی به طول 36 کیلومتر بیش از ٧٠ درصد پیشرفت فزیکی دارد و قطعه دوم نیز به طول ١٨ کیلومتر حدود 31 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
از مجموع ٣٦ کیلومتر ٣ کیلومتر ریل گذاری شده 4 کیلومتر آماده روسازی است و عملیات زیرسازی آن به پایان رسیده و بقیه طبق زمانبندی طرح ادامه یافته و انجام می شود.

رشت رکنا مرجان گودرزی 

آیا این خبر مفید بود؟