کرونا در کهگیلویه و بویراحمد / وضعیت قرمز است

به گزارش رکنا، آمار مبتلایان به کرونا از یک هزار و ۲۳۴ نفر فراتر رفت و مراسمات عروسی و عزا دو آسیب پیش‌روی کهگیلویه و بویراحمد است و متاسفانه مردم بدون توجه به این موضوع همچنان در مراسمات و تجمعات حضور پیدا می‌کنند.

به گفته یزدان‌پناه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در یکی از شهرستان‌های کوچک استان ۲۲ نفر به دلیل شرکت در مراسم تشییع و خاکسپاری گرفتار این ویروس خطرناک شده‌اند.

کرونا تاکنون جان ۱۲ کهگیلویه و بویراحمدی را گرفته است، وضعیت شهرستان چرام قرمز اعلام شده و شهرستان‌های بویراحمد و گچساران نیز در وضعیت هشدار قرار گرفته‌اند.

در هفته اخیر آنچه موجب شده آمار مبتلایان به کرونا افزایش یابد حضور گسترده مردم بدون رعایت اصول فاصله‌گذاری هوشمند، عدم استفاده از وسایل حفاظت فردی به خصوص ماسک است.

محمدمهدی بانشی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت: متاسفانه در سه هفته اخیر روند ابتلا به کرونا افزایش داشته که لازم است فاصله‌گذاری هوشمند و دستورالعمل‌های بهداشتی رعایت شود.

وی عنوان کرد: به مردم توصیه می‌کنیم استفاده از ماسک را فراموش نکنند و اینکه از حضور در مراسمات و تجمعات خودداری کنند و در صورت ضرورت خروج از خانه حتما دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

اما فرماندار بویراحمد با بیان اینکه ۵۰ درصد مبتلایان به کرونا در بویراحمد از ۱۰ خرداد تاکنون به این بیماری مبتلا شدند، گفت: شهرستان بویراحمد در وضعیت هشدار رو به قرمز قرار گرفته است.

شاهرخ کناری بیان کرد: محدودیت‌های ترافیکی برای بازار یاسوج اعمال شده و تاکید می‌کنم شرایط ما هشدار به سمت قرمز است کسبه و بازار به این مهم توجه کنند چرا که اگر این وضعیت ادامه داشته باشد و ما در زمره شهرستان‌های قرمز قرار بگیریم کل صنوف تعطیل خواهد شد.

این مسوول عنوان کرد: از کسبه و صنوف خواهش می‌کنیم موارد و پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند تا کسب و کار آنها تعطیل نشود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟