سرهنگ علی‌حسین پازدار در پلدختر اظهار داشت: 30سال پیش فرمانده سپاه شهر پلدختر بودم این شهر را با شهدا، با مقاومت‌شان در دوران دفاع مقدس، با مقاومت در مقابل هجمه‌های سنگین و حمله‌های سنگین رژیم عراق و شهری که شهره ولایت‌مداری و ولایت‌پذیری است، می‌شناسند.
وی افزود: پلدختر در همه این حوادث امتحان خوبی پس داده، آموزه‌های دینی ما می‌گوید در مقابل مصائب باید تحمل کرد، این مردم هم حقیقتاً در مقابل این بلای طبیعی و یا به اعتقاد من رحمت الهی صبور هستند.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع)لرستان عنوان کرد: نخست‌وزیر رژیم جعلی صهیونیستی برای ملت ایران خط و نشان می‌کشد و یک لیوانی دستش می‌گیرد و می‌گوید اگر که می‌خواهید آب تهیه بکنید باید فرمول تهیه آب را از ما بخواهید، خدا را شاکریم که باران رحمت نازل شد، این رحمت خدا را ما شاید نتوانیم از آن خوب بهره‌مند شویم و یا مدیریت کنیم که در نتیجه آسیب‌هایی را نیز به‌دنبال خواهد داشت.
امدادرسانی سپاه
وی بیان کرد: از روزی که سیل در استان لرستان و به‌ویژه در پلدختر اتفاق افتاد سپاه پاسداران با بسیج همه امکانات و مقدورات سازمانی با یک اراده جمعی در مرکزیت سپاه و در مجموعه سپاه به کمک سیل‌زدگان شتافت.
پازدار گفت: قرارگاهی تحت‌عنوان قرارگاه خدمات‌رسانی به مناطق آسیب‌دیده وجود دارد که این قرارگاه در سطح استان و نواحی فعال شده، از هر شهرستان یک گردان را تحت‌عنوان گردان امدادونجات آماده کردیم، فرمانده سپاه استان چندین مرحله به پلدختر آمده و از نزدیک وضعیت را بازدید کرده، شهر بر اساس ضرورت به هفت قسمت تقسیم و در مجموع هفت سپاه به‌عنوان معین استان لرستان مشخص شدند.
وی تصریح کرد: در حال حاضر سپاه استان فارس، تهران، سمنان، مرکزی، آذربایجان شرقی، لرستان، تیپ 57 ابوالفضل(ع)، گروه 24 بعثت، گروه‌های مهندسی سپاه و خیلی از استان‌های دیگر که البته آنها وظیفه سازمان‌یافته نداشتند و معین نبودند در حال خدمت‌رسانی به مردم سیل‌زده پلدختر هستند.
حضور گروه‌های جهادی
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان خاطرنشان کرد: از امکان گروه‌های جهادی خوب استفاده می‌کنیم و اولین گام این است که گل‌ولای را شهر و خانه‌ها جمع‌آوری کنیم.
پازدار اظهار داشت: 275 دستگاه ماشین‌آلات مهندسی و بالای 10هزار نفر از گروه‌های جهادی در پلدختر فعال و مشغول به‌کار هستند.
وی با بیان اینکه سپاه در بخش‌های بهداشت و درمان یک بیمارستان مجهز در پلدختر برپا کرده که حدود10هزار نفر ظرف چهار روز گذشته در بخش‌های مختلف خدمات درمانی ارائه دادند، افزود: در بخش مهندسی بالای 270 دستگاه ماشین‌آلات در پلدختر فعال هستند و در بخش تأمین آذوقه حدود12 آشپزخانه برپا شده که تاکنون بالای30 هزار غذا پخت‌شده و بین مردم توزیع می‌شود.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: اولویتمان این است که همزمان با پاکسازی منازل، معابر، کوچه‌ها و خیابان‌ها مدارس را خیلی زود باید آماده بکنیم، چون ظاهراً آموزش‌وپرورش برنامه دارد که ظرف چند روز آینده مدارس را بازگشایی کند، البته کمک‌های مردمی را تلاش داریم که به‌دست مردم برسانیم. خدمات‌رسانی سپاه به مردم بسیار متعدد و در زمینه‌های مختلفی بوده البته همه این اقدامات ما در راستای تدبیر فرمانده معظم کل قواست.
سرداران سپاه در پلدختر
وی بیان کرد: سرلشگر باقری، سردار جعفری، سردار سلامی، سردار پاکپور، سردار غیب‌پرور، سردار حاجی‌زاده فرمانده هوافضا در منطقه سیلاب‌زده پلدختر حضور یافتند، سپاه به‌صورت مداوم در منطقه حضور داشته و اوضاع را رصد می‌کند. فرمانده سپاه استان لرستان دقیق، دلسوزانه و متعهدانه با تدابیر ارزشمند مجموعه سپاه و بسیج استان راهدایت، مدیریت و فرماندهی کرده و اصرار دارد که ما ذره‌ای توقف در خدمت‌رسانی به مردم نداشته باشیم.
پازدار گفت: شهر معمولان در سیلاب مغفول نمانده، مشابه اقدامات سپاه در پلدختر را در این شهر هم انجام و معمولان را بلوک‌بندی کرده‌ایم، بخشی از روستاها برق، آب، گاز و جاده دسترسی ندارند این روستاها را در قالب 2 دهستان حدود 40 تا روستا تقسیم‌بندی کرده و قرارگاه پیشرفت و آبادانی ما اقدامات را شروع کرده و مشکلات روستاها نیز برطرف می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید

آیا این خبر مفید بود؟