سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس Police راه مازندران گفت: رفت و آمد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ امروز جمعه ۹ آذر از کرج به مرزن آباد ممنوع می‌شود.

وی با بیان اینکه این ممنوعیت برای تخلیه بار ترافیکی جاده کرج اعمال می‌شود، افزود: آمد و شد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ امروز از مرزن آباد به کرج یکطرفه خواهد شد.

رئیس پلیس راه مازندران گفت: با توجه به پیش بینی‌های هواشناسی Meteorology و استقرار سامانه بارشی و سرد در استان و مه گرفتگی در برخی مناطق کوهستانی و لغزندگی برخی جاده‌ها رانندگان ضمن رعایت مقررات راهنمایی و رانندگی و فاصله طولی با تجهیزات لازم در جاده‌های استان تردد کنند تا از بروز حوادث Accidents رانندگی جلوگیری شود.

سرهنگ قدمی به رانندگان توصیه کرد، پیش از سفر از وضعیت راه‌ها، از سلامت فنی خودرو، داشتن سوخت کافی و همراه داشتن زنجیر چرخ برای پیشگیری از مشکلات سفر مطمئن شوند.

وی گفت: مرکز کنترل ترافیک پلیس راه مازندران با شماره ۲۱۸۲۴۴۳۴ و ۲۱۸۲۴۴۲۰ با پیش شماره ۰۱۱ به طور شبانه روز آماده پاسخگویی در خصوص وضعیت راه‌های استان است.

جاده ۵۹، معروف به جاده چالوس یکی از مهمترین جاده‌ها برای مردم تهران و کرج است که از میان شهر کرج در استان البرز شروع و به شهر چالوس در کرانه دریای خزر وصل می‌شود.

این جاده در سال ۱۳۱۲ مورد بهره برداری قرار گرفت. از این زمان به بعد، انواع رستوران‌ها و واحد‌های اقامتی و پذیرایی در کنار این جاده شکل گرفت و با ساخت سد کرج در سال ۱۳۴۰ به جاذبه‌ها و زیبایی‌های این جاده افزوده شد و در اندک زمانی این جاده به یکی از تفریحگاه‌های مهم گردشگری ایران تبدیل شد.

مازندران ۱۰ هزار و ۷۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که سه جاده چالوس، هراز، سوادکوه را به پایتخت و جاده کیاسر مازندران را به سمنان متصل می‌کند.

اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

 

آیا این خبر مفید بود؟