افزایش ۶۹ درصدی متقاضیان ذخیره خون بند ناف در استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری رکنا؛ مسئول دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان اردبیل با بیان این خبر گفت: میزان عقد قرارداد این دفتر برای ذخیره خون بندناف در سال گذشته نسبت به سال قبل از آن، رشد ۶۹ درصدی داشت.

 پریسا رضائی  افزود: در سال گذشته  دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان اردبیل ۲۱۳ نمونه خون بند ناف جمع‌آوری کرد و جهت ذخیره به بانک سلول‌های بنیادی خون بند ناف ارسال شد.

وی به ارائه خدمات HLA در سطح استان توسط این دفتر اشاره و خاطرنشان کرد: سال گذشته با جذب و آموزش نیروی انسانی، ارائه خدمات این دفتر در شهرستان‌های خلخال، پارس‌آباد و مشگین‌شهر توسعه یافت و در سال‌جاری با فراهم کردن زیرساخت‌های لازم سایر شهرستان‌ها نیز تحت پوشش بیشتر قرار خواهند گرفت.

مسئول دفتر نمایندگی بانک خون بندناف رویان اردبیل با بیان اینکه خون بندناف به عنوان منبع سلول‌های بنیادی در درمان بیماری‌های صعب العلاج نظیر سرطان خون موثر است و دیابت، فلج مغزی اطفال، اوتیسم و آسیب‌های چشمی و نخاعی با این سلول‌ها قابلیت درمان دارند، اضافه کرد: متقاضیان می‌توانند برای اطلاعات بیشتر به سایت www.rsct.ir یا به دفتر نمایندگی استان واقع در اردبیل، شهرک کارشناسان، فاز ۳، میدان شفا، ساختمان جهاددانشگاهی، طبقه سوم مراجعه کنند و یا با شماره تماس ۰۴۵۳۳۷۵۰۸۳۸-۰۹۳۷۲۸۳۵۶۳۲ تماس بگیرند.

اردبیل/مولاخواه

آیا این خبر مفید بود؟