چهره ها کدخبر: 87737 ارسال پرینت 0

رکنا: پایگاه خبری 'عربی 21' امروز دوشنبه نوشت: محمد عامر که یک مبلغ سعودی است خواهان اجرای حد برای هنرپیشه ها و کارگردانان به اتهام سرقت وقت از مردم شده است.

محمد عامر که در یک برنامه تلویزیونی به نمایش برخی سریال های مصری بخصوص در ماه مبارک رمضان از تلویزیون عربستان اعتراض کرده، گفته است: صحبت ما درباره دزد پول و دزد وقت یک فتوا نیست بلکه یک برداشت ذهنی فقهی است.
او افزود: شارع اسلامی در باره سارقی که ربع دینار می دزد امر به قطع دست کرده اما چطور است که نمی توان این احکام را در باره کسی که وقت مردم را با نمایش این سریال ها آن هم در بهترین و شریف ترین زمان ها یعنی ماه رمضان که شش برابر با 83 سال است، می دزد نباید اجرا کرد. در ماه رمضان بین 27 تا 37 سریال با حضور آوازخوان ها و هنرپیشه های زن و مرد مصری در عربستان به نمایش گذاشته شده، آیا این ما را در مسیر توسعه و رشد حرکت خواهد داد.
وی سپس برای سخنان خود به این آیه قرآن کریم در سوره مائده استشهاد کرده و آورده است: 'إنما جزاء الذین یحاربون الله ورسوله ویسعون فی الأرض فسادا أن ی قتل وا أو یصلبوا أو تقطع أیدیهم وأرجلهم من خلاف '. علما و مشایخی که پخش اینگونه سریال ها را مجاز دانسته اند اولی تر به اجرای حد هستند تا بازیگران و مطربان. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر