چهره ها کدخبر: 254 ارسال پرینت 14

رکنا: مصاحبه جذاب و با اعتماد به نفس پسربچه پنج ساله پنسیلوانیایی در برنامه زنده تلویزیونی، او را ظرف یک دقیقه ‌و نیم به شهرت جهانی رساند.

«نوا ریتر» همراه پدر بزرگش در خیابان‌های «پوتستون» پنسیلوانیا مشغول دوچرخه سواری بود که گزارشگر شبکه‌ای تلویزیونی به سمت او رفت و با شیوه‌ای کودکانه از احساسش درباره بازی پرسید. «نوا» که ظاهراً از دیدن دوربین تلویزیونی و میکروفن کمی احساساتی شده بود بلافاصله از دوچرخه پیاده شد و با گرفتن میکروفن از گزارشگر در حالی که قدم زنان صحبت می‌کرد به بیان احساسش پرداخت. این مصاحبه در حالی ادامه داشت که کودک پنج ساله با تسلط بر لغات و کلمات متنوع برنامه‌ را در دست گرفته و همه را تحت تأثیر خود قرار داده بود.

او در پاسخ به سؤال گزارشگر گفت: من حس فوق‌العاده‌ای دارم، در واقع پیش از این هرگز در یک برنامه زنده صحبت نکرده‌ام اما بعضی اوقات که پدر بزرگم اجازه داده بعضی از برنامه‌های تلویزیونی را دیده‌ام؛ خیلی حس خوبی است. با این‌که قبلاً تجربه برنامه زنده تلویزیونی را نداشته‌ام اما بسیار از آن لذت می‌برم.

این مصاحبه با همین ادبیات غیر کودکانه یک دقیقه و نیم طول کشید و سخنان کودک آنقدر جذاب بود که دقایقی پس از پایان گفت‌وگو 82 هزار نفر در سایت‌های اینترنتی آن‌را تماشا کردند. پدر بزرگ این کودک در پایان مصاحبه زنده تلویزیونی به گزارشگر گفت: «نوا» سخنران بسیار خوبی است و دایره لغوی غنی دارد. فکر می‌کنم این توانایی در آینده نوه‌ام تأثیر زیادی خواهد داشت.

«نوا»ی پنج ساله پس از این گفت‌وگو به چهره‌ای جهانی تبدیل شده و در امریکا بسیار شهرت پیدا کرده است.ارسال نظر