چهره ها کدخبر: 21210 ارسال پرینت 6

رکنا: عاطفه رضوی در روز پرستار از دستان وزیر بهداشت تقدیر نامه گرفت. وی در اینستاگرام خود در زیر این عکس، بخشی از صحبت‌هایش در این مراسم را منتشر کرد و نوشت:

روز پرستار
با شنیدن نام پرستار، ناخودآگاه کلمات و صفات دیگری هم در ذهنمان نقش می‌بندد مثل حمایت، شرافت، صبوری، احساس امنیت و اینها همان چیزهایی‌ست که هنگام بیماری در پرستارهایمان یافته‌ایم.
امروز به مناسبت روز پرستار، من به یمن سه بار بازی در نقش این حرفه شریف در آثار سینمایی و تلوزیونی "زینت"، "کمین" و "سفر به چزابه" در جمع پرستاران نمونه کشوری بودم و تمام مدت فکر می‌کردم به وجه اشتراک هنر با صنف پرستاری که ارتباط با روح انسان است. هنرمند اگر نتواند با روح مخاطبش ارتباط بر قرار کند تاثیرگذار و ماندگار نخواهد بود، یک پرستار هم اگر با روح و روان بیمارش ارتباط نگیرد هرگز به بهبود او کمکی نخواهد کرد. فکر می‌کردم درست است که بهترین و با گذشت‌ترین پرستار جهان مادر است ولی فراموش نکنیم در مادری غریزه نیز وجود دارد که بسیار مسئولیت‌آفرین است اما کسی که شغل پرستاری را برمی‌گزیند صاحب روحی بس بزرگ است.
این روزها که اخبار جهانی دائم خبر از حمله‌های تروریستی، جنگ، بمباران، سوانح هوایی، زمینی و دریایی و... می‌دهد و روح وجسم بشر مدام در حال زخم خوردن است، احساس می‌کنم که جهان بیش‌تر از مردان سیاست نیازمند پرستاران دلسوز است.
اینها که خواندید بخشی از حرف‌هایم بود در مراسم تجلیل از پرستاران نمونه کشور با حضور وزیر محترم بهداشت آقای دکتر هاشمی.ارسال نظر