چهره ها کدخبر: 193141 ارسال پرینت 22

رکنا: یکی از بزرگ ترین ستارگان سینما روز هجدهم آگوست ۸۰ ساله شد، اما این برنده جایزه اسکار احساس می کند که تازه به عنوان یک بازیگر به نقطه عطفی رسیده است.

رابرت ردفورد که یک پلیور مشکی و شلوار جین با ژاکتی سبک پوشیده و موهایش طوری باد خورده که انگار همین الان از مزرعه آمده، می‌گوید: «من در دورانی از زندگی‌ام هستم که دوست دارم بازیگری کنم.به نظرم آدم باید ادامه بدهد. فکر می‌کنم تمام عمرم همینطور بودم، همیشه به سمت جلو حرکت می کردم و چیزهای جدید امتحان می کردم. اینکه اهل ورزش بودم هم کمک می‌کرد چون همیشه ورزش های جدید را امتحان می کردم و از نظر فیزیکی فعال می ماندم. فکر می‌کنم این در کل وارد زندگی ام شد که می خواستم چیزهای جدید را امتحان کنم چون هیجان انگیز بود و آدم را فعال و زنده نگه می‌دارد. باید به نظرم همینطور باشد. ردفورد که بیشتر از همه به خاطر نقش‌های نمادینش در «بوچ کسیدی و ساندنس کید»، «آنطور که بودیم» و «استعداد ذاتی» شناخته می‌شود، حتی به قطار ابرقهرمان‌های هالیوود هم ملحق شده و در فیلم سال ۲۰۱۴ «کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان» نقش الکساندر پیرس، شخصیت منفی داستان را بازی کرده است.
این هنرمند اهل کالیفرنیای جنوبی در دهه های شصت و هفتاد دل همه را برد، اما این را هم ثابت کرد که چیزی بیشتر از یک صورت زیباست. او با مجموعه‌ای متنوع از نقش‌های سینمایی دست و پنجه نرم کرد و بعد هم عنوان کارگردان و تهیه کننده را به لیست دستاوردهای قابل توجهش اضافه کرد. ردفورد در جدیدترین پروژه اش در بازسازی پر از جلوه‌های تصویری فیلم فانتزی سال ۱۹۷۷ «اژدهای پیت» بازی می کند و نقش یک چوب بُر پیر دانا را به نام میچام بر عهده دارد که در جنگل برای کودکان درباره اژدهایان پرنده داستان تعریف می‌کند. او در این فیلم کنار برایس دالاس هاوارد، کارل اوربن، وس بنتلی و اوکس فگلی که در نقش پیت ظاهر شده، بازی می‌کند. غیر از دو شخصیت اصلی که پسر و اژدها باشند، این فیلم داستانی کاملا نو را درباره پسری یتیم شده تعریف می‌کند که در جنگل زندگی می کرده و روزی یک جنگلبان او را پیدا می کند و به خانه اش می‌برد تا با خانواده‌اش زندگی کند. اینجاست که او متوجه می شود به مدت شش سال، یک اژدهای خارق العاده از او محافظت می کرده است. دیوید لوری این فیلم را از فیلمنامه ای نوشته توبی هالبروکس کارگردانی کرده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر