رکنا: نوعروس برای اینکه نمی‌خواست با شوهرش زندگی کند، در دوران عقد سناریوی اسیدپاشی به خودش را طراحی کرد. جزئیات این اسیدپاشی‌ که در جنوب تهران جنجال‌ساز شده بود، با اقدامات پلیسی فاش شد.

ساعت 2 بعدازظهر یکشنبه 15 آذرماه امسال، رهگذران در نازی‌آباد وقتی با فریادهای «سوختم، سوختم» دختر جوانی روبه‌رو شدند خیلی زود مشخص شد این اسیدپاشی داخل یکی از کوچه‌های فرعی خیابان بهمن‌یار رخ داده است.

با حضور مأموران کلانتری 130 نازی‌آباد در محل حادثه و بررسی‌های ابتدایی مشخص شد یک دختر 21 ساله هدف اسیدپاشی قرار گرفته و به بیمارستان انتقال یافته است. با توجه به تأثیرات منفی اسیدپاشی در جامعه بلافاصله با دستور سرپرست دادسرای ناحیه 27 تهران، تیمی از اداره 16 پلیس آگاهی دست به کار شدند تا از سرنوشت دختر اسیدسوخته رازگشایی کنند. کارآگاهان در دو شاخه همزمان به محل اسیدپاشی و بیمارستان اعزام شدند و در حالی که در تحقیقات میدانی آثاری از اسید را روی آسفالت خیابان و همچنین یک بطری حاوی اسید در نزدیکی محل اسیدپاشی پیدا کردند در بیمارستان نیز پی بردند دختر جوان از ناحیه سر و دست‌ها هدف سوختگی اسیدی قرار گرفته است.

دختر اسیدسوخته وقتی پلیس را پیش روی خود دید، ادعا کرد از سوی سرنشین یک موتور آپاچی سفیدرنگ هدف حمله قرار گرفته و احتمال می‌دهد خواستگار سابق وی بوده است.

کارآگاهان که در تجزیه و تحلیل ادعاهای این دختر با تناقض‌گویی‌هایش روبه‌رو شده بودند، در همان ساعات ابتدایی توانستند وی را مجبور به افشای راز عجیبش کنند.

این دختر که از سوختگی بدنش رنج می‌برد، به تیم پلیس گفت: از مدتی پیش و برخلاف میل با یکی از بستگان نزدیک خودم عقد کردم، اما قصد زندگی با پسر مورد علاقه‌ام به نام «امید» را داشتم، به همین خاطر چندین‌بار از شوهر عقدی‌ام خواستم از هم جدا شویم، اما او همچنان به زندگی با من اصرار می‌کرد. وی افزود: همین باعث شد اسیدپاشی به خودم را طراحی کنم و آن را با امید در میان گذاشتم. او ابتدا راضی به این کار نبود، اما با اصرار من پذیرفت تا اسید را برایم تهیه کند. سرانجام پس از تهیه اسید از سوی امید داخل کوچه اقدام به اسیدپاشی روی دست‌ها و سر خودم کرده و پس از آن فریاد زدم که به من اسید پاشیده‌اند.

با افشاگری نوعروس پشیمان، کارآگاهان سراغ امید رفتند و صبح روز بعد اسیدپاشی، این پسر بازداشت و تحت بازجویی گرفته شد.

امید گفت: از حدود چند ماه پیش که هنوز دختر مورد علاقه‌ام ازدواج نکرده بود با هم آشنا شدیم. پس از گذشت چند ماه ناگهان متوجه شدم که او ازدواج کرده، اما عنوان می‌کرد که علاقه‌ای به زندگی با شوهرش ندارد. پس از مدتی این دختر موضوع اسیدپاشی روی خودش را مطرح کرد اما من مخالفت کردم. او اصرار بر این کار داشت و من نیز به اصرار وی مجبور شدم تا روز 8 آذرماه مقداری اسید بخرم و در اختیار او قرار دهم. پس از آن دیگر خبری از وی نداشتم تا اینکه ساعت 8 شب دیروز و چند ساعت پس از اسیدپاشی دوستش به نام «مریم» با من تماس گرفت و ماجرای اسیدپاشی را به من خبر داد که او اقدام به اسیدپاشی کرده است.

کارآگاهان که می‌خواستند هیچ ابهامی در این اسیدپاشی وجود نداشته باشد، دیروز سراغ مریم رفتند. وی گفت: از چندی پیش و در حرف‌های خصوصی بین من و دوستم اطلاع پیدا کردم که او علاقه‌ای به شوهرش ندارد. دوستم چندین‌بار گفته بود که قصد دارد تا به شیوه‌ای به خود آسیب بزند و هر بار من مخالفت می‌کردم.

مریم با تأکید بر این موضوع که از تهیه اسید توسط امید و طراحی اسیدپاشی از سوی دوستش هیچ اطلاعی نداشته است، افزود: در زمان اسیدپاشی در تهران نبودم و پس از تماس خانواده دوستم از موضوع اطلاع پیدا کردم که بلافاصله با امید تماس گرفته تا او نیز در جریان موضوع قرار بگیرد و اصلا نمی‌دانستم اسید را امید تهیه و دوستم خودش اقدام به اسیدپاشی کرده است. بنابر این گزارش، در آخرین تحقیقات از امید، وی گفت که دختر اسیدسوخته برای راضی کردن وی برای تهیه اسید ادعا کرد قصد دارد پس از اقدام به این کار و اسیدپاشی به خودش از همسرش جدا شده و با امید ازدواج کند و چون به این دختر علاقه‌مند بود، پذیرفته همراهی‌اش کند.

این گزارش حاکی است، دختر اسید سوخته تحت درمان است و پس از بهبود و تکمیل تحقیقات در خصوص وی تصمیم‌گیری نهایی صورت خواهد گرفت.ارسال نظر