پرونده پرونده سیاه کدخبر: 180599 ارسال پرینت 11

رکنا: خواستگار قلابی با فریب دختر جوان از او فیلم مخفیانه گرفت تا بتواند از طعمه‌اش سوءاستفاده کند.

چندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس فتای استان کردستان، راز اخاذی‌های مرد شیاد را فاش کرد. او به ماموران گفت: دو سال قبل با مرد جوانی به نام هومن آشنا شدم.
او مدعی بود به من علاقه دارد و قصدش از آشنایی، ازدواج است. فریب حرف‌هایش را خوردم و با او ارتباط برقرار کردم. تصور می‌کردم او همسر آینده‌ام است و به حرف‌هایش اعتماد کردم. او از من فیلم و عکس خصوصی گرفت. بعد از دو سال، متوجه شدم او قصدی برای ازدواج ندارد و در این مدت فقط به دنبال سوء‌استفاده از من است. به همین دلیل ارتباطم را با وی قطع کردم.
شاکی ادامه داد: هومن وقتی فهمید تصمیم من جدی است، تهدیدهایش را شروع کرد و مدعی شد، اگر به ارتباط پنهانی با او ادامه ندهم، فیلم و عکس‌هایی را که از من دارد، منتشر می‌کند. ابتدا تهدیدش را جدی نگرفتم اما بعد از ارسال چند عکس و فیلم متوجه شدم او از رابطه‌مان فیلم‌های مخفیانه گرفته است. می‌ترسم او با انتشار این فیلم و عکس‌ها آبروی من و خانواده‌ام را ببرد.
پس از این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس فتا با دستور قاضی ویژه رسیدگی به جرایم سایبری دادسرای سنندج، تحقیقات در این باره را آغاز کردند. ماموران با ردیابی‌های تخصصی، خانه متهم را شناسایی و وی را دستگیر و تجهیزات رایانه‌ای او را هم توقیف کردند.
متهم در بازجویی‌ها با اعتراف به جرم خود گفت: به بهانه ازدواج دختر جوان را فریب داده و از روابط خصوصی‌مان فیلم و عکس گرفتم. وقتی فهمیدم قصد پایان دادن به این رابطه را دارد، او را تهدید کردم برای منتشر نشدن عکس و فیلم‌ها، باید به این رابطه ادامه دهد.
سرهنگ فرامرز شاکری، رئیس پلیس فتای استان کردستان با اعلام این خبر افزود: پس از تکمیل تحقیقات، برای متهم به اتهام ارتکاب جرایم مختلف از جمله تهدید و اخاذی از طریق فضای مجازی، قرار وثیقه 500 میلیون تومانی صادر و وی روانه زندان شد.منبع:جام جم برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر