پرونده کدخبر: 926 ارسال پرینت 6

اعضای یک باند که به بهانه فعالیت‌های خیرخواهانه اقدام به رمالی و سرقت زیورآلات می‌کردند، دستگیر شدند.

سرهنگ ابراهیم عرب‌زاده رئیس پلیس بوشهر گفت: مأموران کلانتری 11 بوشهر هنگام گشتزنی در خیابان یادگار امام(ره) این شهر به یک خودرو مشکوک شده و آن را متوقف می‌کنند.

وی اضافه کرد: پس از کشف مقادیری زیورآلات از این خودرو و تناقض‌گویی‌های راننده، وی بازداشت شد.

در تحقیقات بعدی مشخص شد راننده خودرو، اهل یکی از شهرهای شمال شرق کشور است که به همراه دو همدستش تحت پوشش کمک‌های خیرخواهانه وارد خانه‌ها شده و پس از جلب اعتماد افراد خانه، زیورآلات و طلاجات آنان را به سرقت می‌برند.

وی با بیان اینکه یکی از همدستان این مرد بلافاصله در شهر گناوه دستگیر شد، به شگرد آنان اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: این دزدان سه خانه در شهر گناوه اجاره و اجناس کم ارزش را از بازار گناوه خریده سپس در شهر بوشهر با مراجعه به خانه طعمه‌هایشان به‌عنوان افراد خیر اجناس را در اختیار زن صاحبخانه قرار داده تا به نیازمندانی که می‌شناسد هدیه دهد.

سرهنگ عرب‌زاده در ادامه بیان کرد: پس از اعتماد ساکنان خانه به کلاهبرداران به ظاهر خیر، آنان به شیوه رمالی و فال‌گیری و حل مشکلات اقدام به سرقت طلا، زیورآلات و اشیای قیمتی خانه می‌کردند.

فرمانده پلیس بوشهر با بیان اینکه دستگیرشدگان تاکنون به پنج سرقت طلا و زیورآلات در شهرهای دیلم و بوشهر اعتراف کرده‌اند اظهار داشت: احتمال کلاهبرداری‌های بیشتر این افراد در سایر شهرهای استان و کشور وجود دارد.

وی گفت: در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیر زیادی انگشتر، تک پوش، گوشواره، گردنبند، پلاک، زنجیر، ساعت مچی و تلفن همراه و اقلامی دیگر کشف شده است.ارسال نظر