پرونده کدخبر: 920 ارسال پرینت 6

رکنا: اعضای باند فعال شرکت‌های هرمی در رباط کریم دستگیر شدند.

سرهنگ عبدالله‌زاده پاشاکی رئیس پلیس رباط‌کریم گفت: مأموران کلانتری 18 پرند در پی فعالیت‌های اطلاعاتی و تحقیقات نامحسوس در سطح شهر موفق به شناسایی یک شرکت تازه تأسیس در قالب شرکت‌های هرمی شدند.

وی افزود: مأموران سریعاً با تشکیل یک تیم عملیاتی و هماهنگی قضایی وارد محل شده و در بازرسی‌های انجام شده تعداد زیادی جزوه و سی دی‌های آموزشی، 22 لپ‌تاپ و تلفن همراه که شماره تلفن مشتری‌ها در آن‌ها ثبت شده بود کشف کردند.

سرهنگ پاشاکی با اشاره به دستگیری 12 مجرم در این رابطه گفت: متهمان در بازجویی‌های پلیسی اعتراف کردند که برای عضوگیری و اعتمادسازی عضو‌ها و قانونی جلوه دادن فعالیت‌های خود، شرایطی چون حسن اخلاق، اعتیاد نداشتن به موادمخدر و سیمای ظاهری مناسب را فراهم می‌کردند که با هوشیاری مأموران شناسایی و پس از تشکیل پرونده، جهت سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

این مقام پلیسی درخصوص ماهیت شرکت‌های هرمی به شهروندان گفت: شرکت‌های هرمی در پوشش شرکت‌های ساختمانی اقدام به عضوگیری کرده و سپس کار خود را تغییر داده و در قالب سرمایه‌گذاری با سودهای کلان به میدان آمده و در روش پدیده بازاریابی شبکه‌ای ناسالم یا «دسیسه هرمی» با بکارگیری شیوه‌های روانی، افراد را به خرید محصولاتی که به آن‌ها نیاز ندارند مجبور کرده و این تصور را در آن‌ها ایجاد می‌کنند که می‌توانند در مدت کوتاهی ثروتمند شوند.ارسال نظر