پرونده کدخبر: 916 ارسال پرینت 1

رکنا: مجرم تحت تعقیب لهستانی، پس از سال‌ها زندگی در یک قدمی پلیس ویلتشایر انگلیس دستگیر شد.

«پتوتر کوپیک» 28 ساله از 8 سال پیش، در جریان درگیری مرگبار در بازی دو تیم فوتبال لهستان در «کراکو» به اتهام قتل تحت تعقیب بود. این مجرم که به گفته اطرافیانش بیشترین ساعات روز را در سکوت می‌گذراند در آن سال‌ها به شکل مرموز ناپدید شد و هیچ ردی از او به دست نیامد.

با توجه به بن‌بست تحقیقاتی پلیس لهستان در دستگیری این مجرم جوان، مأموران اینترپل وارد عمل شدند و به صورت بین‌المللی تحقیقات خود را آغاز کردند.

این تحقیقات درحالی پیش می‌رفت که «کوپیک» در سفر به انگلیس با نام «لوکاس ایگیلکا» زندگی تازه‌ای را شروع کرده بود و از 2 سال پیش در رستورانی در متروی ویلتشایر کار می‌کرد. این درحالی بود که مأموران پلیس انگلیس که در چند کیلومتری این رستوران قرار داشتند بسیاری از روزها برای خوردن غذا در آن رستوران بدون هیچ ظن و گمانی «کوپیک» را می‌دیدند.

راز ردگیری این متهم لهستانی و دستگیری او به صورت واضح و شفاف رسانه‌ای نشده و پلیس لهستان تنها اعلام کرده این دستگیری با حضور نیروهای مخفی در رستوران انجام شد است.

«کوپیک» قرار بود به زودی با دختری انگلیسی نامزد بشود و زندگی مشترکش را آغاز کند. نامزد «کوپیک» پس از دستگیری این مرد و افشای راز او ادعا کرد این اتهام به اشتباه به «کوپیک» وارد شده و او با داشتن قلب مهربانی حتی آزارش به مورچه هم نمی‌رسد.

تحقیقات در پرونده این مجرم همچنان ادامه دارد اما شواهد و مدارک نشان می‌دهد او در شورش پس از بازی فوتبال سال 2008 میلادی عامل قتل یک شورشی بوده است.ارسال نظر