پرونده کدخبر: 903 ارسال پرینت 0

رکنا: کودک 8 ساله تنها 48 ساعت در اسارتگاه گروگانگیران بود و پلیس در عملیات ویژه‌ای وی را نجات داد و به آغوش خانواده‌اش بازگرداند.

رئیس پلیس آگاهی استان سیستان و بلوچستان درباره جزئیات عملیات گروگان رهایی گفت: در پی گزارشی قضایی از بم درخصوص ربوده شدن کودک ۸ساله‌ای که در مسیر مدرسه از سوی دو مرد نقابدار ربوده شده بود، کارآگاهان رد زنی آدم ربایان را در دستور کار خود قرار دادند.

سرهنگ ابراهیم ملاشاهی افزود: بررسی‌های پلیسی نشان می داد بعد از ربودن این کودک گروگانگیران او را به زاهدان منتقل کرده و از مخفیگاه خود با خانواده کودک تماس گرفته اند. همین سرنخ کافی بود تا کارآگاهان با دستور قضایی استان تلاش برای شناسایی مخفیگاه آدم‌ربایان و رهایی کودک ۸ ساله از اسارتگاه را در دستور کار خود قرار دهند.

سرهنگ ملاشاهی گفت: کودک ربایان در تماس با خانواده گروگان ادعا کرده بودند در صورت عملی نشدن خواسته‌هایشان وی را به قتل می‌رسانند.

وی افزود: کارآگاهان پلیس با انجام اقدامات تخصصی سر انجام موفق شدند رد دو تبهکار سابقه‌دار را که بارها به خاطر عضویت در باندهای تبهکاری به زندان افتاده بودند در جریان نقشه کودک‌ربایی شناسایی کنند. تیم پلیس با کنترل رفتار هر دو مرد مرموز موفق شدند با گذشت ۴۸ ساعت از زمان وقوع کودک‌ربایی اسارتگاه گروگان را در زاهدان شناسایی کنند و همین کافی بود در یک عملیات ویژه پلیسی هر دو آدم‌ربا دستگیر شوند.

رئیس پلیس آگاهی سیستان و بلوچستان گفت: آدم‌ربایان در بازجویی‌های ابتدایی با انکار دخالت در اجرای نقشه کودک‌ربایی ادعا کردند بی‌گناه هستند اما با شناسایی کودک ربوده شده در داخل یکی از اتاق‌های محل اختفای آدم‌ربایان آنها لب به اعتراف گشودند و به اجرای نقشه کودک‌ربایی اعتراف کردند.ارسال نظر