پرونده کدخبر: 87709 ارسال پرینت 11

رکنا: رئیس پلیس فتا کرمان گفت:در خریدهای اینترنتی دقت داشته باشید که حتما با فروشنده به صورت حضوری ملاقات کنید و مبلغ را پس از رویت کالا و مطمئن شدن از سلامت آن پرداخت کنید و هرگز قبل از دریافت کالا وجه را به حساب فروشنده واریز نکنید

سرهنگ "کامبیز اسماعیلی" در گفت و گو با خبرنگاران گفت:در پی مراجعه فردی مبنی بر کلاهبرداری 60 میلیون ریالی در اینترنت پرونده ای در این خصوص در پلیس فتا تشکیل شد.
وی افزود:شاکی با مشاهده یک کالای تبلیغاتی در یک سایت اینترنتی با توجه به اختلاف قیمت قابل توجه این کالا با نرخ بازار وی ترغیب به خریداری این کالا می شود.
اسماعیلی بیان کرد:در ادامه شاکی با فروشنده تماس گرفته و فروشنده نیز جهت پیش پرداخت نصف مبلغ را از نامبرده درخواست می کند و شاکی نیز مبلغ را به حساب وی واریز می کند.
وی اظهار داشت:در مرحله بعد یک نفر به عنوان راننده کامیون با شاکی تماس گرفته و می گوید که کالای وی بارگیری شده اما به دلیل عدم پرداخت کامل وجه کالا فروشنده قصد استرداد کالا را دارد بنابراین شاکی به دلیل از دست ندادن این کالا مابقی وجه را نیز به حساب آنها واریز می کند.
سرهنگ اسماعیلی گفت:کارشناسان پلیس فتا با توجه به توان علمی و با استفاده از امکانات فنی و پلیسی موفق به شناسایی متهم شدند و وی طی احضاریه‌ای به پلیس فتا فراخوانده شد و به با توجه به مستندات موجود به این عمل اعتراف کرد.
رئیس پلیس در پایان توصیه کرد:هیچ وقت به فروشندگانی که در فضای به عنوان ودیعه مبلغی را درخواست میکنند اعتماد نکنید و حتما دقت داشته باشید که با فروشنده به صورت حضوری ملاقات کنید و مبلغ را پس از رویت کالا و مطمئن شدن از سلامت آن پرداخت کنید و هرگز قبل از دریافت کالا وجه را به حساب فروشنده واریز نکنید.
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.ارسال نظر