پرونده کدخبر: 87623 ارسال پرینت 10

رکنا: دو سرباز لیسانسیه که پدران ثروتمندی دارند پس از پایان خدمت باندی تشکیل دادند تا در شب های پایتخت سرقت کنند.

به گزارش رکنا،در پی کسب اخبار و اطلاعات ، ماموران پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران اطلاع پیدا کردند مردی در مغازه رینگ و لاستیک فروشی واقع در منطقه شادآباد اقدام به فروش رینگ و لاستیک خودروهای خارجی دسته 2 می کند؛ با شناسایی دقیق مغازه و تحقیقات نامحسوس ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که یکی ازمجرمان سابقه دار در زمینه سرقت لوازم خودرو به نام میثم 40 ساله با اجاره مغازه اقدام به خرید و فروش رینگ ولاستیک های مشکوک به سرقت می کند .
با توجه به سوابق "میثم" در زمینه مالخری و احتمال سرقتی بودن رینگ و لاستیک های دسته دوم داخل مغازه با دستور دادیار شعبه سوم دادسرای ناحیه 34 تهران تیم پلیسی اقدام به بازرسی ازاین مغازه دست زدند و با رینگ و لاستیک های سرقتی متعلق به خودروهای خارجی بویژه خودروهای شاسی بلند روبرو شدند .
با کشف دهها حلقه رینگ و لاستیک سرقتی و اعتراف میثم به اطلاع از سرقتی بودن این اموال وی در اعترافاتش به کارآگاهان گفت که رینگ و لاستیک ها را از جوانی به نام امیر خریده است .
در ادامه تحقیقات و با انجام اقدامات پلیسی ، "امیر " 30 ساله در منطقه پونک شناسایی ، دستگیر و پس از مواجهه حضوری با میثم به فروش دهها حلقه رینگ ولاستیک سرقتی اعتراف کرد .
"امیر . ط" در ادامه تحقیقات همدستش به نام "امیر . د"30 ساله را نیز معرفی کرد و گفت که همدستش از دوستان دوران سربازی او است وهر دوی آنها پس از پایان دوران خدمت ، با وجود عدم نیاز مالی بخاطر وضعیت مناسب مالی پدرانشان تصمیم به تشکیل گروه سرقت گرفته و با یک MVM سرقت ها را در مناطق شمال و شمال غرب تهران انجام داده اند .
با شناسایی محل تردد "امیر . د" در نمایشگاه خودروی متعلق به پدرش در شمال تهران ، کارآگاهان وی را نیز دستگیر وی نیز دزدی با همدستی دوستش را پذیرفت و گفت که بیشتر سرقت هایشان را در تاریکی شب انجام داده اند .
هر دو دزد شب رو در اعترافاتشان به فروش رینگ و لاستیک های سرقتی زیادی به مالخران حرفه ای اعتراف کردند که با شناسایی محل فعالیت این شیادان در مناطق "امیرکبیر" و "سهروردی" و بازرسی از این مراکز ، محموله ای از حلقه رینگ و لاستیک های سرقتی متعلق به انواع خودروهای خارجی به دست آمد .
سرهنگ احمـد نجفی ، رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران ، با اشاره به میزان تحصیلات دو دزد در مقطع کارشناسی در پایان این خبر اعلام داشت : "با توجه به نوع سرقت ها کسانیکه با همین شیوه و شگرد مورد دستبرد قرار گرفته اند می توانند به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران واقع در خیابان آزادی و خیابان زنجان شمالی مراجعه کنند " .
برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.


ارسال نظر

  • قاسم رضایی ازشرق تهران 0 0

    کجای لاستیک دزدی عجیبه