پرونده کدخبر: 751 ارسال پرینت 1

رکنا: وکلای ال چاپو معروف به موش کور مکزیکی که پس از فرار 6 ماهه از زندان به وسیله مأموران امریکایی و مکزیکی بازداشت شده ادعا کرده‌اند که احتمالاً موش کور را کشته‌اند.

2 تن از وکلای ال چاپو مدعی شده که چند بار برای دیدار موکل‌مان به زندان مراجعه کرده‌ایم اما به بهانه‌های مختلف او را نشان‌مان نمی‌دهند.

این 2 وکیل، نگران سلامتی موش کور هستند و می‌گویند ممکن است که برای وی حادثه‌ای اتفاق افتاده باشد و این امکان هم وجود دارد که موش کور شکنجه شده و به دلیل وضعیت جسمانی بدش اجازه ملاقات با او داده نمی‌شود.

«خوزه لوئیس گونزالس» وکیل ال چاپو در کنفرانس مطبوعاتی گفت: اگر اتفاقی برای موش کور افتاده باشد مسئولان زندان و وزیر کشور را مسئول این جریان می‌دانیم. وی ادعا کرده که یک چمدان کوچک حاوی وسایل شخصی مانند مسواک و حوله را برای ال چاپو به زندان برده‌اند اما آنها اجازه ملاقات با ال چاقو را به وکلا نداده‌اند.

«رناتو سالس» کمیسر امنیت ملی مکزیک می‌گوید: «ال چاپو، سلطان مواد مخدر تحت شرایط فوق امنیتی نگهداری می‌شود او به عنوان خطرناک‌ترین جنایتکار تحت نظارت دائمی مانیتورینگ قرار دارد و اجازه ملاقات ندارد. تمام سلول‌های اطراف سلول وی هم خالی است تا موش کور نتواند با کسی ارتباط برقرار کند و مانند گذشته با ثروت کلان خود و برنامه‌ریزی خاصی از سلولش فرار کند. علاوه‌بر آن دوربین‌های مداربسته لحظه به لحظه رفتار موش کور را تحت نظر دارند و شیفت نگهبانان 2 ساعت یکبار عوض می‌شود.»ارسال نظر