خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 624 ارسال پرینت 0

رکنا: انتشار تصاویر ملاقات شون پن و ال چاپو - سلطان مواد مخدر - این هنرپیشه پرآوازه را با اتهام جاسوسی سازمان سیا روبه‌رو کرده است.

اخبار حاکی است ملاقات گازمن (سلطان مواد مخدر) و قاچاقچی مکزیکی فراری با شون پن هنرپیشه هالیوودی باعث گرفتاری و دستگیری گازمن شده است.

این درحالی است که دولت اوباما و یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری امریکا به مصاحبه شون پن با گازمن انتقاد کرده بودند.

مسئولان دولت مکزیک می‌گویند با تعقیب موقعیت شون پن در حال حرکت به سوی محل مصاحبه و ردگیری وی توانسته‌اند به اطلاعاتی دست یابند که در دستگیری ال چاپو نقش اساسی داشته است.

ال چاپو قاچاقچی معروف مکزیکی باردیگر به زندان فوق امنیتی آلتیپلانو بازگردانده شد.

با وجود انتقادهای بی‌شماری که از شون پن هنرپیشه هالیوودی شده این لیبرال پرحرارت هیچ پاسخی به منتقدان نداده است.

برخی از منتقدان می‌گویند حضور شون پن در سال‌های گذشته در کنار سران مملکتی همچون رائول کاسترو - سیاستمدار و انقلابی کوبا - (2008)، هوگو چاوز (رئیس‌جمهور ونزوئلا 2007)، روخزه جکسون در مرگ چاوز (سال 2011)، ایوومورالز رئیس‌جمهور بولیوی (2012) و کریستینا کایرخپر رئیس‌جمهوری آرژانتین (2012) می‌تواند بحث برانگیز باشد و احتمال جاسوس بودن شون پن را افزایش دهد.

در این ارتباط حدس و گمان‌های زیادی زده شده است.

اخبار حاکی است مصاحبه شون پن با قاچاقچی موادمخدر یک روز پس از دستگیری مجدد این قاچاقچی موادمخدر مکزیکی منتشر شد. گازمن جمعه گذشته دستگیر شد و شنبه مصاحبه وی با شون پن در مجله پرمخاطب رولینگ به چاپ رسید.

مصاحبه در شرایطی صورت گرفته که شون پن اجازه استفاده از قلم و کاغذ را برای نوشتن نداشته است اما رولینگ یک فیلم ویدئویی 2 دقیقه‌ای را از این مصاحبه اختصاصی در سایت خود قرار داده است.

بازجویی از شون پن

مقام‌های مکزیکی پس از انتشار مصاحبه شون پن با موش کور اعلام کردند این هنرپیشه پرآوازه را تحت بازجویی قرار خواهند داد.

یکی از مقام‌های فدرال که نامش فاش نشده ادعا کرده هنوز روشن نیست که آیا شون پن با این مصاحبه قوانین مکزیک را نقض کرده است یانه؟ اما وی باید پاسخگوی این ملاقات پنهانی باشد.

این درحالی است که شون پن سعی داشته همه مدت ملاقات خود با گازمن را تا زمان مناسب پنهان سازی کند.

برخی از کارشناسان حقوقی معتقدند این احتمال وجود دارد که شون پن با اتهاماتی از سوی ایالات متحده امریکا و مکزیک در رابطه با این مصاحبه روبه‌رو باشد.

فلوید آبرامز وکیل نیویورکی نیز ادعا کرده است شون پن کارگردان و هنرپیشه هیچ یک از قوانین ایالات متحده امریکا را طی این مصاحبه نقض نکرده است.خبرهای تصادفی

ارسال نظر