پرونده کدخبر: 600 ارسال پرینت 0

رکنا: دزدان سیاهپوش مسلح که اقدام به سرقت 3 کیلوگرم طلا از مغازه طلافروشی در خیابان ماهان کرده بودند پس از حدود ده ماه دستگیر شدند.

صبح روز 17 اسفند سال گذشته یک مورد سرقت مسلحانه از یک مغازه طلافروشی در خیابان ماهان به کلانتری 152 خانی آباد اعلام شد.

با حضور مأموران کلانتری در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که سه سرنشین یک دستگاه خودرو سواری سمند نوک مدادی با صورت پوشیده و مسلح به دو قبضه اسلحه کمری، پس از تیراندازی و شکستن شیشه یک مغازه طلافروشی اقدام به سرقت بیش از 3 کیلوگرم طلا و جواهرات داخل ویترین مغازه کردند.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "سرقت مسلحانه طلافروشی" و به دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

همزمان با اعلام خبر سرقت مسلحانه، خودرو سمند نوک مدادی مورد استفاده توسط دزدان مسلح در خیابان ابوذر به صورت رها شده کشف شد. با شناسایی صاحب خودرو مشخص شد که دو روز پیش از سرقت، این خودرو توسط دو نفر به صورت مسلحانه در منطقه جنت آباد دزدیده شده است.

مالک خودرو در خصوص نحوه سرقت خودرو به کارآگاهان گفت: ساعت 11 شب 15 اسفند سال گذشته، در محدوده ایستگاه مترو خودرو شخصی ام دچار نقص فنی شد. در همین زمان، دو نفر جوان به بهانه کمک کردن جهت روشن شدن ماشین به من نزدیک شده و اعلام کردند که حاضر به هل دادن خودرو هستند. پس از چند ده متر هل دادن، سرانجام خودرو سمند روشن شد. به قصد تشکر از آن دو جوان، از ماشین پیاده شدم که ناگهان همان دو نفر با تهدید دو قبضه اسلحه کمری اقدام به سرقت خودرو بنده کردند.

کارآگاهان پلیس آگاهی در ادامه اقدامات خود جهت شناسایی و دستگیری دزدان تحت تعقیب پلیس، اقدام به دستگیری یکی از این دزدان به نام "ناصر" در منطقه خانی آباد کرده و در بازرسی از مخفیگاه این شخص یک قبضه اسلحه کمری غیرمجاز کشف شد.

با کشف اسلحه کمری غیرمجاز، ناصر جهت تحقیقات در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. ناصر26 ساله پس از دستگیری در اعترافاتش گفت : اسلحه متعلق به برادرزنم به نام جواد است که چند ماه پیش به خانه ام آمد و اسلحه را به صورت امانت به من داد و طی این مدت من هیچ اطلاعی از انجام سرقت مسلحانه طلافروشی توسط جواد نداشتم.

با شناسایی محل سکونت جواد 25 ساله در یکی از استان مرزی در غرب کشور، کارآگاهان به یکی از شهرهای مرزی اعزام شده و پنجشنبه هفته گذشته موفق به دستگیری جواد شدند. در بازرسی از مخفیگاه وی نیز یک قبضه اسلحه کمری مورد استفاده در سرقت مسلحانه طلافروشی خیابان ماهان کشف شد.

جواد در همان تحقیقات اولیه به سرقت مسلحانه طلافروشی در خیابان ماهان اعتراف کرد و نام دو نفر از بچه محل های خود به نام های "هادی38 ساله و "انور27 ساله را به عنوان دیگر اعضای گروه معرفی کرد.

جواد در ادامه اعترافاتش گفت: سرقت مسلحانه خودرو سمند نیز توسط من و هادی صورت گرفت.

همچنین وی در خصوص نحوه شناسایی محل سرقت نیز گفت: محل زندگی خواهر و دامادمان (ناصر) درنزدیکی محل طلافروشی قرار داشت. در طول مدتی که در یکی از بازارهای میوه و تره بار جنوب تهران، به عنوان کارگر یکی از غرفه ها مشغول به کار بودم، به خانه خواهرم رفت و آمد زیادی داشتم. طی این مدت، محل طلافروشی به محل دائم رفت و آمد من تبدیل شده بود تا اینکه با همراهی دو نفر از دوستانم در بازار میوه و تره بار، تصمیم به سرقت طلافروشی گرفتیم.

با شناسایی "هادی" و "انور" به عنوان دو عضو دیگر گروه دزدان مسلح، این دو نفر نیز در همان روز دستگیر شدند و آنها نیز همانند جواد به سرقت مسلحانه از طلافروشی اعتراف کردند.

سرهنگ کارآگاه آریا حاجی زاده، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، درباره این خبر گفت: بازسازی صحنه سرقت مسلحانه از طلافروشی خیابان ماهان، و در همان محل وقوع سرقت طلافروشی و با حضور صاحب طلافروشی و هر سه متهم انجام شد. قرار بازداشت موقت دزدان نیز از سوی بازپرس پرونده صادر و هر سه متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند.ارسال نظر