خبر ویژه :

پرونده کدخبر: 542 ارسال پرینت 14

رکنا: خواگین گازمن بزرگترین قاچاقچی جهان ملقب به ال چاپو 6 ماه پس از فرارش دستگیر شد.

«مأموریت انجام شد!» این پست را انریکه پینانیتو رئیس جمهور مکزیک پس از گذشت بیش از یک هفته از دستگیری «ال چاپو» قدرتمندترین رهبر باندهای قاچاق مواد مخدر در جهان در صفحه توئیتری خود گذاشت. وی در یک کنفرانس مطبوعاتی نیز از تمام کسانی که در جست و جوی این قاچاقچی خطرناک همکاری یک ماهه داشته اند تشکر کرد.

«ال چاپو» 6 ماه پیش توانسته بود از زندان فوق امنیتی مکزیک فرار کند تا اینکه با همکاری اداره مبارزه با مواد مخدر ایالات متحده امریکا در خانه‌ای در شهر لوس ماچیس در ایالت «سینالوا» واقع در شمال غرب مکزیک دستگیر شد.

به گزارش پلیس مکزیک 5 نفر از افراد مسلح «ال چاپو» که با وی همراه بوده‌اند در درگیری مسلحانه با پلیس به قتل رسیدند و 6 نفر نیز بازداشت شدند.

قاچاقچی 58 ساله شش ماه پیش توانسته بود از طریق تونل 1/5 کیلومتری که از زیر دوش حمام سلولش کنده بود، فرار کند. وی این فرار را با دادن رشوه‌ای کلان به نگهبانان و با همدستی 3 تن از آنان امکان پذیر ساخته بود.

پلیس در هنگام به دام انداختن ال چاپو، پس از محاصره محل اقامت این تبهکار خطرناک، تمامی دریچه‌های فاضلاب نزدیک خانه‌ را تحت نظر گرفته بود تا وی نتواند از راه فاضلاب فرار کند.

این درحالی است که هلیکوپترهای پلیس و نیروی دریایی نیز بر فراز خانه‌ ال چاپو در پرواز بودند تا مانع فرار وی از پشت بام خانه‌اش شوند.

مأموران پلیس در مخفیگاه این قاچاقچی، تعداد زیادی اسلحه از جمله راکت‌انداز، زره‌پوش و مسلسل پیدا کردند. پلیس می‌گوید در جریان درگیری مسلحانه با ال چاپو و همدستانش یکی از یاران نزدیکش به نام «ال چلو» نیز دستگیر شده است.

چهره ال چاپو هنگام انتقال به فرودگاه توسط مأموران پلیس با حوله ای پوشانده شده بود.

گفته می‌شود این تبهکار به عنوان یک قاچاقچی خطرناک بین‌المللی تحویل پلیس امریکا خواهد شد.

آیا این خبر مفید بود؟
: امتیاز : 0 تعداد رای : 0


خبرهای تصادفی

ارسال نظر

هم اکنون دیگران می خوانند

دیگر رسانه ها