پرونده کدخبر: 503 ارسال پرینت 11

رکنا: دوربین‌های مداربسته در خانه ویلایی چهره دزد طلاها را شکار کرد.

این مرد با ورود پنهانی به خانه‌ای در آستارا مقداری طلا به ارزش 300 میلیون ریال را به سرقت برده بود.

اقدامات پلیس آگاهی برای ردیابی دزد طلاها با اعلام شکایت صاحب خانه ویلایی در دستور کار قرار گرفت.

این مرد ادعا کرد، چند روز پیش برای انجام کاری دو روزی را به یکی از شهرها رفتم. وقتی به خانه‌ام برگشتم در کمال تعجب متوجه بهم ریختگی کمد لباس‌ها و قسمت‌هایی از اتاق خواب شدم. همسرم بسرعت به محل نگهداری طلاهایش رفت ولی هیچ طلایی نبود. خوشبختانه من برای خانه‌ام دوربین مداربسته نصب کرده‌ام و تصاویری از دزد ثبت شده است.

با توجه با ادعاهای این مرد، مأموران آگاهی آستارا اقدام به بازبینی و بررسی تصاویر ثبت شده روی دوربین‌ها کرده و مشخصات دزد طلاها را شناسایی کردند.

سرهنگ «رحیم مهدی زاده» فرمانده پلیس آستارا در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام یک سرقت خانه، مأموران پلیس آگاهی بلافاصله برای بررسی موضوع در محل حاضر شدند.

فرمانده پلیس آستارا افزود: مأموران پلیس آگاهی با بررسی صحنه جرم و تحقیقات فنی - پلیسی یک تبهکار را پس از 12 ساعت شناسایی و وی را در یک عملیات غافلگیرانه در خانه‌اش به دام انداختند.

این دزد که با دیدن چهره‌اش در دوربین خانه مالباخته چاره‌ای جز اعتراف نمی‌دید گفت که تاکنون به 7 سرقت از خانه دست زده است، سپس طلاهای سرقتی را به طعمه‌اش پس داد.

سرهنگ مهدی‌زاده در پایان با اشاره به اینکه دزد 37 ساله سابقه دار بوده است از مردم خواست، خانه‌های خود را به درهای ضد سرقت و دوربین‌های مدار بسته مجهز کرده و از نگهداری پول و طلا در خانه خودداری کنند.ارسال نظر