پرونده کدخبر: 474 ارسال پرینت 4

رکـنا :رئیس پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی گفت: اعضای باند توزیع ایران چک تقلبی در شهرستان بیرجند دستگیر شدند و از آنان 54 قطعه ایران چک جعلی کشف شد.

سرهنگ "پرویز عرب زاده "گفت: با شکایت یکی از شهروندان مبنی بر استفاده از ایران چک جعلی و گزارش های متعدد مشابه توسط شهروندان مبنی بر توزیع ایران چک جعلی در سطح شهر بیرجند موضوع به طور ویژه در دستور کار کاراگاهان مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی قرار گرفت.

وی ادامه داد: با فعال کردن منابع و اطلاع رسانی به شهروندان و کسبه بازار با مراجعه دو نفر از اعضای باند به مغازه ای در سطح شهر و شناسایی آنان، در عملیاتی منسجم متهمان دستگیر شدند و بازجویی از آنان آغاز شد.

عرب زاده گفت: در تحقیقات کارآگاهان اداره مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی و اعتراف متهمان دیگر اعضای این باند شناسایی شدند که در چند عملیات هدفمند چهار متهم مرد و دو متهم زن دستگیر شدند.

رئیس پلیس آگاهی خراسان جنوبی ادامه داد: در بازجویی از متهمان، سرشاخه اصلی این باند شناسایی و دستگیر شد که هدف از کار خود را تهیه مواد مخدر عنوان کرد.

عرب زاده گفت: با دستور مقام قضائی سه نقطه از محل سکونت متهمان بازرسی شد که در بازرسی از آن محل ها 54 فقره ایران چک جعلی کشف شد و متهمان جهت سیر مراحل قانونی با تکمیل پرونده به دادسرا اعزام شدند.#ارسال نظر