پرونده کدخبر: 437 ارسال پرینت 5

رکنا: جوان صورت زخمی و همدستش که به «رعد» معروف بود، زورگیران شب‌های تاریک پایتخت بودند.

روز 27 مهرماه امسال، جوانی با مراجعه به کلانتری 133 شهرزیبا نزد مأموران ادعا کرد از سوی دو جوان موتورسوار هدف زورگیری قرار گرفته است. وقتی ردیابی این دو زورگیر با دستور بازپرس شعبه اول دادسرای ناحیه 34 تهران، روی میز مأموران اداره 5 پلیس آگاهی قرار گرفت، آنان برای به دست آوردن سرنخی از تبهکاران به تحقیق از مرد مالباخته دست زدند. وی گفت: پیاده در حال حرکت در نزدیکی خانه بودم که ناگهان یک موتور هوندا 125 با دو سرنشین، در خلاف اتوبان به سمت من آمد. ابتدا ترک‌نشین موتور پیاده شد و با چاقو به سمت من حمله کرد. او قصد داشت به زور گوشی تلفن همراهم که دو میلیون و 600 هزار تومان ارزش دارد را از من بگیرد که در برابرش مقاومت کردم و همزمان دوستش نیز با قمه پیاده شد و به زور گوشی مرا به سرقت برده و هر دو با سرعت گریختند. کارآگاهان که می‌دیدند دو پسر جوان جز موبایل چیز دیگری را به سرقت نمی‌بردند، در بررسی زورگیری‌های مشابه دیدند که دزدان 20 تا 25 ساله بوده و مشخصات ظاهری خاصی دارند.

همه مردانی که در دام دو جوان خشن افتاده بودند، ادعا کردند که یکی از دزدان روی گوش خود آثار خالکوبی شبیه به رعد و برق داشته و صورت همدستش نیز آثار عمیق زخم با چاقو به چشم می‌خورد.

همین علائم و آثار کافی بود تا پلیس بررسی‌های خود را روی خالکوبی رعد و برق و دزدی با صورت زخمی متمرکز کند و خیلی زود یک مجرم خطرناک به نام «رضا» 19 ساله که پیش از این نیز به خاطر زورگیری در محدوده میدان ونک دستگیر شده بود و روی گوش وی خالکوبی رعد و برق بود، شناسایی شد.

وقتی مالباخته‌ها با دیدن عکس رضا در آلبوم مجرمان قدیمی وی را شناسایی کردند، مأموران مخفیگاه وی را در میدان جمهوری شناسایی و روز 25 آبان‌ماه امسال، این دزد را دستگیر کردند.

رضا که می‌دید چاره‌ای جز اعتراف ندارد، در بازجویی‌ها پذیرفت با همدستی دوست صورت زخمی‌اش به نام «حسین» 24 ساله با موتور در داخل کوچه‌ها و خیابان پرسه می‌زدیم و زمانی که پسران جوانی را می‌دیدیم که گوشی تلفن همراه گرانقیمت در اختیار دارد به او نزدیک شده و با تهدید چاقو و قمه اقدام به زورگیری گوشی تلفن همراهش می‌کردیم و پس از سرقت نیز گوشی‌ها را به ارزش 50 تا 70 هزار تومان می‌فروختیم. با این اعترافات، تبهکار صورت‌زخمی نیز در خیابان البرز در منطقه چهاردیواری دستگیر شد و وقتی دوستش را دید، لب به اعتراف گشود و پذیرفت سوار موتور به زورگیری دست

می‌زدند.

سرهنگ کارآگاه داوود فـرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران، با اعلام این خبر گفت: در ادامه رسیدگی به جرائم این دو تبهکار و با شناسایی محدوده فعالیت آنان در مناطق غرب و جنوب‌غرب تهران، پلیس توانست طعمه‌های آنان را شناسایی کند و همه کسانی که با این شیوه و شگرد هدف حمله این دو زورگیر قرار گرفته‌اند، می‌توانند به اداره 5 پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند .ارسال نظر