پرونده کدخبر: 255 ارسال پرینت 0

رکنا: نگهبان تنومند یک جواهرفروشی در لندن با از جان گذشتگی و مقاومت شجاعانه سارقان مسلح را ناکام و دست خالی وادار به فرار کرد.

در این حادثه که حوالی ظهر پنجشنبه 9 بهمن مقابل در ورودی جواهرفروشی معروف «ویلیامز و پسران» اتفاق افتاد هشت دزد نقابدار مسلح به چکش و پتک سوار بر موتور به قصد سرقت به این جواهرفروشی یورش بردند. نگهبان هشیار این جواهرفروشی که تنها با نام «جانی» معرفی شده با دیدن این افراد مسلح بلافاصله متوجه خطر شد و پیش از رسیدن دزدان به ورودی درهای ضدگلوله شیشه‌ای را قفل کرد و پشت در ایستاد.

دزدان که ظاهراً پیش از حمله همه جوانب را بررسی کرده بودند بدون وحشت از رسیدن پلیس به در شیشه‌ای حمله کردند و در حالی که نگهبان با همه قدرت آن را نگه داشته بود شروع به ضربه زدن به آن کردند. این در که بسیار محکم و مقاوم ساخته شده بود در بخش‌های بالایی دچار ترک‌خوردگی شد و تکه‌هایی از آن روی سر نگهبان شجاع فرود آمد. در حالی که خون جلوی چشم این مرد شجاع را گرفته بود اما او همچنان دست از مقاومت برنداشت و حدود پنج دقیقه به تنهایی برابر دزدان ایستادگی کرد. پس از پنج دقیقه سیستم امنیتی جواهرفروشی فعال شد و با پایین آمدن دود و دریچه‌های فلزی دزدان مجبور به عقب‌نشینی شدند. این هشت دزد نقابدار که مطمئن بودند با شرایط به وجود آمده چیزی عایدشان نمی‌شود فرار را بر قرار ترجیح داده و سوار بر موتورسیکلت‌های خود از محل دور شدند.

نکته عجیب اینکه در طول این پنج دقیقه حمله حتی یک افسر پلیس نیز به محل نرسید، این در حالی است که پلیس انگلیس از هفته گذشته به خاطر حمله به جواهرفروشی لیورپول و فرار مهاجمان در حال آماده‌باش است.

به گزارش پلیس انگلیس، جواهرفروشی ویلیامز و پسران عمدتاً ساعت‌های گرانقیمت و الماس می‌فروشد و به احتمال فراوان دزدان از میزان دارایی جواهرفروشی بخوبی آگاه بودند و با برنامه و نقشه قبلی به سراغ آن آمده‌اند.

نگهبان با سر خونی پنج دقیقه مقاومت کردارسال نظر