پرونده کدخبر: 211 ارسال پرینت 1333

رکنا: مأموران اف‌بی‌آی و کارآگاهان جنایی پلیس امریکا با گذشت 39 سال از بایگانی شدن پرونده قتل‌های سریالی در شهر سن‌ماتئوکانتی کالیفرنیا، سرنخی تازه درباره این جنایات پیدا کردند.

براساس اسناد تاریخی پلیس امریکا در سال 1976 - 39 سال پیش- پنج زن و دختر جوان در فاصله 4 ماه به شکلی یکسان ربوده شده و همگی پس از آزار و اذیت به قتل رسیده بودند.

با توجه به نوع جنایت‌ها، پلیس فرضیه سریالی بودن این قتل‌ها را مورد بررسی قرار داد و بتدریج با انجام آزمایش‌های مختلف «رودنی‌هالبوور»‌ تبهکار فراری از زندان نوادا را به عنوان قاتل این جنایات شناسایی کردند.

با توجه به کمبود تجهیزات و انجام نشدن آزمایش دی‌ان‌ای این پرونده بدون هیچ نتیجه‌ای در بایگانی پلیس کالیفرنیا ماند تا اینکه دو سال قبل اولین تست دی‌ان‌ای از ته‌سیگار به جا مانده از رودنی‌ هالبوور در یکی از صحنه‌های جنایت و نمونه یافت شده در بدن یکی از زنان قربانی، اتهامات این مرد جانی را ثابت کرد. به گفته پلیس کالیفرنیا اتهام قتل دختر 17 ساله‌ای به نام «ورونیکا کاسیکو» و دختر 18 ساله دیگری به نام پائولا «بوکستر»‌ توسط این مرد به اثبات رسیده اما همچنان پرونده قتل سه زن و دختر دیگر تحت بررسی قرار دارد.

نکته‌ای که بازپرس ویژه این پرونده به آن اشاره کرده مجازات قاتل است.

این مقام مدعی شده این جنایات در سال‌های ممنوعیت مجازات اعدام در کالیفرنیا رخ داده بنابراین قاتل براساس قوانین آن زمان اعدام نخواهد شد.

پیدا شدن قربانی تازه «هالبوور» در نوادا

در سال 1976 میلادی در بخش نوادای امریکا دختر دانشجویی به نام «میشله میچل» از مقابل دانشگاه خود ربوده شده و جسدش را چند ساعت بعد در چند کیلومتری دانشگاه پیدا کردند. این دختر جوان که مانند دیگر قربانیان قاتل سریالی «سن ماتئو» خودرویش خراب شده بود 10 دقیقه پیش از ناپدید شدن در تماس با مادرش، موضوع از کار افتادن اتومبیلش را به او خبر داده بود اما با رسیدن والدین او به محل اثری از دختر جوان نبود و دو ساعت بعد جسدش را پیدا کردند.

در نگاه اولیه با توجه به نحوه قتل دختران، کارآگاهان کشته شدن این دختر دانشجو را هم به سن ماتئو نسبت دادند و به فکر جمع‌آوری مدارک و شواهدی علیه این جنایتکار افتادند تا اینکه «کتی وود» یک بیمار روانی از آسایشگاه لوییزیانا سه سال پس از این جنایت به قتل دختر دانشجو اعتراف کرد.

اعترافات صریح این بیمار روانی باعث شد پلیس بازجویی از او را آغاز کند که پس از تأیید گفته‌هایش روانه زندان شد. سرانجام این بیمار روانی سال گذشته گفته‌هایش را انکار کرد و گفت مرتکب قتل دختر دانشجو نشده است.

کارآگاهان جنایی هم پس از یک سال بررسی پی بردند این مرد بی‌گناه بوده و این دختر دانشجو هم توسط همان قاتل سریالی یعنی سن ماتئو ربوده و کشته شده است.اخبار مرتبط

ارسال نظر