پرونده کدخبر: 119 ارسال پرینت 2

رکنا: دزدان باسابقه انگلیسی معروف به سربازان پیر که با دستبرد به خزانه جواهرات لندن، بزرگ‌ترین سرقت در تاریخ بریتانیا را رقم زده‌اند کوله‌پشتی‌های خود را در گورستان پنهان کرده بودند.

پلیس اسکاتلندیارد برای نخستین بار تصاویر زیبایی از جواهراتی را که این سارقان از خزانه جواهرات لندن دزدیده بودند، منتشر کرد.

کوله‌پشتی‌های پر از طلا و جواهر که در گورستان ادمونتون پنهان شده بود به وسیله یکی از سارقان به نام دانیل جونز 58 ساله به پلیس نشان داده شده است.

کوله پشتی‌ها به شکلی ماهرانه‌ زیر سنگ قبرها جاسازی شده بود تا کسی نتواند آنها را بیابد.

با وجود این مأموران پلیس منطقه وسیعی از گورستان را جست‌وجو کرده‌ بودند تا شاید بتوانند به مدرک بیشتری در این ارتباط دست یابند.

به اعتراف 4 مرد سارق از اعضای باند و مغز متفکر گروه «باسیل» در ابتدای کار سعی داشتند مسیر ورود به خزانه جواهرات را برای اعضای باند باز کنند اما در روز اول با شکست روبه‌رو شدند و نتوانستند وارد خزانه شوند اما فردای آن روز بازگشتند و با تلاش زیادی درها را برای دیگر اعضا باز کردند و به سرقت از خزانه پرداختند.

با این وجود کارآگاهان اسکاتلندیارد معتقدند که هنوز بخشی از جواهرات کشف نشده و ممکن است به چند نقطه از جهان منتقل شده باشد. دادستان دادگاه، فیلیپ ایوانز می‌گوید: سارقان امیدوار بودند پس از آنکه آب‌ها از آسیاب افتاد آنها جواهرات را بفروشند یا برخی از زیورآلات طلا را ذوب کنند و سپس با مالخران معامله انجام دهند.

دادستان اضافه می‌کند خانه‌های تمام دزدان را بازرسی کرده‌اند و دستور داده شده حتی پشت تخته‌های کابینت آشپزخانه و دیگر منافد پنهان در ساختمان‌ها بخوبی وارسی شود تا شاید ردی از مابقی جواهرات به دست بیاید.

با این وجود جونز- سارقی که از مخفیگاه بخشی از جواهرات سخن گفته- ادعا کرده که این جواهرات یافت شده تمامی آنچه آنها به سرقت برده‌اند، بوده است.

هیأت منصفه نیز معتقد است که اعضای باند افتخار می‌کنند توانسته‌اند بزرگ‌ترین سرقت تاریخ بریتانیا را انجام دهند.

پلیس می‌گوید 4 متهم اصلی پرونده جان کالینز 75 ساله، دانیل جونز 58 ساله، تری پرکینز 67 ساله و برایان 76 ساله به سرقت اعتراف کرده‌اند.ارسال نظر