پرونده کدخبر: 11160 ارسال پرینت 0

رکنا: دو پسر نوجوان که به سرقت‌های سریالی از خودروها در بابل دست می‌زدند به دام افتادند.

این دو پسر با کمین در اطراف محله‌های خلوت شهرهای مختلف مازندران در فرصتی مناسب لوازم داخل خودرو‌ها را به سرقت می بردند.

اقدام‌‌های پلیس برای به دست آوردن ردی از این دو مرد به دنبال دریافت گزارش‌هایی از وقوع سرقت‌های متوالی در نقاط مختلف شهرهای بابل و شهرهای اطراف در دستور کار قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، در اغلب شکایت‌های دریافتی پلیس شیوه و چگونگی وقوع سرقت‌ها به شکل و شیوه مشابهی انجام گرفته و دزدان با شکستن شیشه یا باز کردن در خودرویی که در مناطق خلوت پارک شده بودند نقشه سرقت خود را عملی می‌کردند.

در حالی که مأموران اقدام‌های ویژه‌ای را برای به دام انداختن دزدان آغاز کرده بودند هر بار دزدان بسرعت بعد از اجرایی کردن نقشه‌های دزدی خود پا به فرار گذاشته و ردی از خود بر جای نمی گذاشتند.

تجسس‌های پلیس در این باره ادامه داشت تا اینکه پلیس شیوه عملیات معکوس برای رسیدن به دزدان را در دستور کار خود قرار داد.

در این شیوه آنان تصمیم گرفتند تا با شناسایی مالخران و تحقیق از آنها به دزدان برسند.

در همین راستا بود که مأموران با بررسی‌های همه جانبه و تحقیقات گسترده پلیسی موفق به شناسایی یکی از مالخران اموال سرقتی در این شهر شدند.

مأموران با بررسی‌های همه جانبه و تحقیقات گسترده پلیسی موفق به شناسایی یکی از مالخران اموال سرقتی در این شهر شدند.

وقتی پلیس در بازرسی مخفیگاه این مالخر او را مورد بازجویی‌های دقیق و فنی قرار داد وی به خرید اموال سرقتی از پسری به نام «وحید» اعتراف کرد.

با توجه به این اظهارات و نشانی‌هایی که این مرد از مشخصات ظاهری دزد تحت تعقیب در اختیار مأموران قرار داده بود، ‌پلیس اقدام به تله‌گذاری برای به دام انداختن او کرد.

چند روز بعد از این ماجرا در حالی که دزد نوجوان تعدادی لوازم داخل خودرو از قبیل ضبط و... را برای فروش نزد مرد مالخر برده بود در محاصره پلیس گرفتار شده و به دام افتاد.

به گفته سرهنگ سید محسن جعفری فرمانده پلیس بابل، با دستگیری این دزد تحقیق از او آغاز شد تا اینکه در بررسی‌هایی که صورت گرفت به 77 سرقت اموال داخل خودرو در بابل و همچنین 12 سرقت اموال خودرو در سایر شهرهای همجوار با همدستی پسری به نام «ابوذر» اعتراف کرد.

بدین ترتیب همدست وحید نیز در عملیاتی دستگیر شد.

تحقیقات پلیس تا شناسایی مالباختگان و کشف اموال سرقتی همچنان ادامه دارد.ارسال نظر