رکنا: توبه کردن دزد مسلح در واپسین لحظات پیش از اعدام و نجات او از دار مجازات، نادرترین اتفاق قضایی را در سال 94 ثبت کرد.

این تبهکار سه سال پیش با دو همدستش به طلافروشی‌های میدان شوش و منیریه حمله کرده و با تهدید تفنگ و تیراندازی‌های بی‌هدف، مقدار قابل توجهی از طلا و جواهرات را سرقت کرده بود. این اعدامی و همدستانش همچنین در بلوار کشاورز از زنی زورگیری کرده و 116 سکه او را با تهدید گرفته بودند.با دستگیری این باند، مهدی به عنوان عامل اصلی تیراندازی در دادگاه انقلاب محاکمه شد و قاضی پرونده با توجه به شواهد و مدارک، او را محارب شناخت و حکم اعدام او را در ملأعام صادر کرد.
توبه نجات‌بخش
حکم مهدی قرار بود سحرگاه سه‌شنبه اول دی ماه در پارک معلم بلوار ابوذر اجرا شود اما این اعدامی در آخرین روزهای پیش از اجرای حکم توبه‌نامه‌ای نوشت و به دستگاه قضایی داد. این توبه‌نامه سبب شد اجرای حکم متوقف شود و مهدی در حالی که تا مرگ تنها یک صبح فاصله داشت از دار مجازات نجات یابد.این مرد 40 ساله که پس از پذیرش توبه‌اش از سوی قاضی و مقام‌های قضایی همچنان آزادی‌اش را باور نداشت پس از شنیدن خبر نجاتش از مرگ گفت: «حس خیلی خوبی دارم. انگار دوباره متولد شده‌ام. وقتی آزاد شوم حتی از چراغ قرمز هم عبور نمی‌کنم. سرم را پایین می‌اندازم تا سایه‌ام بالای سر زن و بچه‌ام باشد و با کارکردن روی زمین‌های کشاورزی‌ام در اطراف تهران -ورامین- زندگی‌ام را می‌گذرانم.»مهدی این زندگی دوباره را فرصتی برای جبران اشتباهاتش خواند و افزود: «احساس می‌کنم به خدا نزدیک‌تر شده‌ام و به فکر جبران اشتباهاتم هستم. من نه از ترس اعدام، که برای بخشایش گناهانم توبه کردم و امیدوارم بتوانم زندگی شادی را برای خانواده‌ام ایجاد کنم.»


ارسال نظر