رکنا: میزان کشفیات مواد مخدر در سطح استان سیستان و بلوچستان در9ماه نخست سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته با افزایش 55درصدی به بیش از 130 تن رسیده است.

«غلامرضا باغ شیرین» سرپرست اداره پیشگیری‌های امنیتی و انتظامی دادگستری کل استان سیستان و بلوچستان، در گفت‌وگو با خبرنگار حقوقی و قضایی خبرگزاری میزان، از کشف بیش از یکصد و سی هزار کیلوگرم مواد مخدر در 9 ماه نخست سال جاری خبر داد و گفت: خوشبختانه اقدامات مطلوبی در حوزه پیشگیری و مبارزه با توزیع و سوء مصرف مواد مخدر در استان صورت پذیرفته و بزودی با توسعه و تجهیز مبادی ورودی موادمخدر به اداوات پیشرفته روند کشفیات مواد مخدر در استان به نحو محسوسی افزایش می‌یابد.

وی ادامه داد: با اجرای طرح‌های مستمر عملیاتی و پاکسازی نقاط آلوده، طرح ارتقاء امنیت اجتماعی و دستگیری خرده فروشان مواد مخدر پیشگیری از توزیع و نگهداری مواد مخدر به صورت مدون و واقع گرایانه صورت می پذیرد.

باغ شیرین افزود: تمامی نهادها و سازمان های متولی در این حوزه باید بر تمهیدات و اتخاذ سیاست های مناسب در حوزه پیشگیری از توزیع و مصرف مواد مخدر تاکید کرده و علاوه بر رویکردهای انتظامی و امنیتی در حوزه پیشگیری از قاچاق مواد مخدر، رویکردهای فرهنگی و اجتماعی را در حوزه پیشگیری از تقاضای موادمخدر علی الخصوص با پوشش گروه های سنی جوان و نوجوان به کار گیرند.

باغ شیرین در انتها ابراز امیدواری کرد: با گسترش تدابیر موثر در محورهای ترانزیت موادمخدر و تسریع در فرآیند انسداد مرزهای شرقی استان، انگیزه سوداگران مرگ در خصوص تولید، توزیع ونگهداری مواد افیونی به یاس مبدل خواهد شد.

وی همچنین از برگزاری سومین نشست تخصصی کارگروه پیشگیری از تولید و توزیع مواد مخدر استان سیستان و بلوچستان خبر داد.ارسال نظر