رکنا: حجت‌الاسلام و المسلمین منتظری آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها را تشریح کرد.

«حجت الاسلام‌ و المسلمین محمد جعفر منتظری» در ارتباط با آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده بورسیه‌ها اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب چندی پیش با ورود دستگاه قضایی به پرونده بورسیه‌ها و رسیدگی به شکایت دانشجویان بورسیه‌ای موافقت کردند و بر اساس موافقت ایشان اختیار مسئله بورسیه از ناحیه معظم‌له به ریاست محترم قوه قضائیه تنفیذ شد.
وی افزود: در حال حاضر قرار بر این شده که دیوان عدالت اداری پرونده‌های شکایت بورسیه‌ها که در این دیوان وجود دارد را با یک نظر کارشناسی به ریاست قوه قضائیه ارسال کند تا ایشان دستورات لازم را ارائه کنند.
رئیس دیوان عدالت اداری تصریح کرد: این پرونده‌ها از ناحیه قوه قضائیه به هیئتی که از سوی ریاست قوه قضائیه برای بررسی تعیین می‌شود، ارجاع خواهد شد و تصمیم نهایی بر این اساس اتخاذ می‌شود.
با روی کار آمدن دولت یازدهم، وزارت علوم به بهانه‌های مختلف در مسیر تحصیل دانشجویان بورسیه ، خلل ایجاد کرد تا آنجا که مقام معظم رهبری در ماه رمضان با اشاره به اینکه به دانشجویان بورسیه‌ ظلم شده است بر رسیدگی به وضعیت آن‌ها تاکید کردند، چندی بعد رئیس قوه قضائیه در نامه‌ای به رهبر انقلاب، ضمن اشاره به برخی مشکلات بر سر راه رسیدگی قضایی به این مسئله و از جمله برخی مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، خواستار بررسی و ارائه طریق از سوی رهبر معظم انقلاب شد که آبان ماه سال جاری معظم له با ورود دستگاه قضا به این پرونده موافقت کردند.
گفتنی است براساس مصوبه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی که در اردیبهشت امسال به تصویب رسید، رسیدگی به امور شکایات و مسائلی که دانشگاه‌ها و دانشگاهیان در امور علمی، آموزشی و پژوهشی با آن مواجه هستند در وزارتخانه‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد اسلامی صورت می گیرد و دیوان عدالت اداری نمی‌توانست به این مسائل ورود کند.


ارسال نظر