رکنا: با توجه به اینکه امروز اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان‌ها یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر در جامعه است، اقدامات پیشگیرانه و جرم شناسی در این حوزه از اهمیت ویژه برخوردار است.

«رسول نامی» قائم مقام معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان سیستان و بلوچستان در کارگاه آموزشی آشنایی با پیامد های اجتماعی و جرم شناسی اعتیاد به تشریح نوع و کیفیت روابط بین اعضاء خانواده،گروههای دوستی و شرایط محیطی پرداخت و اعتیاد را از مهمترین معضلات و مشکلات جامعه امروز عنوان کرد و بیان داشت: مدتهاست جهاد و مبارزه با مواد مخدر توسط دستگاهها و نهادهای اجرایی بصورت جدی در کشور مورد پیگیری قرار گرفته و توفیقاتی نیز حاصل شده است اما لازم است بحث پیشگیری و فرهنگ سازی در این حوزه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

نامی در ادامه افزود: آموزش آشنایی با زیانهای مصرف مواد مخدر، مهارت های زندگی نظیر حل مسئله، تصمیم گیری درست، قدرت نه گفتن و مقاومت در برابر فشارهای غیر منطقی و کنترل اضطراب و استرس از جمله مباحثی است که دراین کارگاه مدنظر است.

وی در پایان بیان داشت: با توجه به اینکه امروز اعتیاد به مواد مخدر و روانگردان ها یکی از مهمترین عوامل مرگ و میر در جامعه می باشد و طیف وسیعی از مردم بنوعی با آن درگیر هستند ضرورت اقدامات پیشگیرانه از اهمیت ویژه برخوردار می باشد براین اساس کارگاه آموزشی با هدف ارتقاء آگاهی و آموزش مهارت های زندگی و خدمات مشاوره ای برگزار گردیده تامربیان با پیگیری و استفاده از توان علمی و تجربیات حاصله بتوانند خانواده ها را در مقابل این بلای خانمان سوز توانمند سازند.

گفتنی است این کارگاه به مدت دو روز با حضور صاحب نظران و اساتید متخصص در حوزه آسیب شناسی اعتیاد و پیامدهای مترتب بر آن برگزار خواهد شد.


ارسال نظر