رکنا: فلسفه تشکیل هیات برابر قانون برخورد با هرگونه نقض حقوق شهروندی حتی در خصوص متهمان و مجرمان است.

به گزارش روابط عمومی و ارتباطات دادگستری استان تهران، «غلامحسین اسماعیلی» در نشست هیات نظارت و بازرسی بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان تهران ضمن گرامیداشت هفته وحدت اظهار کرد: فلسفه تشکیل هیات برابر قانون برخورد با هرگونه نقض حقوق شهروندی حتی در خصوص متهمان و مجرمان است.

وی در ادامه افزود : موضوع کاهش جمعیت کیفری و تعیین تکلیف فوری زندانیان که از مباحث مطروحه در جلسه مسئولان عالی قوه قضائیه نیز به شمار می رود ، از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است.

اسماعیلی تصریح کرد: البته در دادگستری استان تهران همزمان با اجرائی شدن قانون جدید آیین دادرسی کیفری از ابتدای تیرماه سال جاری در این رابطه اقدامات مهمی همچون آموزش دست اندرکاران اعم از قضایی و انتظامی ، فعال تر کردن کمیسیون های مربوط به ساماندهی وضعیت زندانیان و کاهش جمعیت کیفری، پیگیری های مصداقی از طریق معاونت زندان ها صورت گرفته و آثار خوبی نیز در بر داشته است.

وی گفت: تا رسیدن به نقطه مطلوب هنوز فاصله وجود دارد و ضروری است به تلاش های خودمان در این عرصه مرتباً بیفزاییم و انجام برنامه های فوق باعث کاهش جمعیت کیفری و فرهنگ سازی در میان همکاران قضایی شد.

بر اساس این گزارش، در یکصد و پنجمین جلسه هیات نظارت و بازرسی بر حفظ حقوق شهروندی دادگستری استان تهران تعدادی از گزارش های تنظیمی توسط دبیر هیات مطرح و بررسی لازم صورت گرفت و در نهایت حسب مورد تصمیمات مقتضی اتخاذ شد.ارسال نظر