رکنا: استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌تواند به ادارات و سازمان‌های ناظر بر تغییر در کاربری اراضی یا تصرف در اراضی ملی کمک کند تا تغییرات را با کمترین هزینه رصد کنند.

به گزارش روابط عمومی دادگستری البرز، «همایش یک روزه نقش و وظایف دستگاه‌ها در ارتباط با دعاوی انتقال املاک زمین‌خواری برای مدیران» در دادگستری کل استان البرز برگزار شد.
مهدی جوهری معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز در ابتدای این همایش که به همت معاونت تحت مدیریت وی برگزار شد با اشاره به ضرورت آشنایی مدیران با قوانین، اظهار داشت: مدیران باید در مورد تخلفی که در دوران تصدی آن‌ها رخ داده پاسخگو باشند و این مشکلات نباید به مدیر جدید منتقل شود.
وی با تاکید بر اینکه قوانین کنونی کشور مشکلی ندارند بلکه در اجرا مشکلاتی مشاهده می‌شود، افزود: استفاده از تکنولوژی‌های نوین می‌تواند به ادارات و سازمان‌های ناظر بر تغییر در کاربری اراضی یا تصرف در اراضی ملی کمک کند تا تغییرات را با کمترین هزینه رصد کنند.
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان البرز بر لزوم تدوین سندی که وظایف و عملکرد ادارات مختلف بر اساس آن مشخص شود تاکید کرد و گفت: به دلیل برخی کوتاهی‌ها، از استان البرز بازنمایی خوبی در رسانه‌ها در زمینه جرایم نمی‌شود در حالی که استان از نظر نسبت جمعیت و میزان وقوع جرم، جزو استان‌های دارای رتبه مناسب در بین سایر استان‌هاست؛ مثلا در زمینه ضرب و جرح رتبه 26 کشوری را داریم.


ارسال نظر