رکنا: افشار نیا از کاهش 4 درصدی ورودی پرونده‌ها به محاکم قضایی استان خوزستان خبرداد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری خوزستان، فرهاد افشارنیا در حاشیه همایش استانی قضات دادگستری استان بیان کرد: در همین راستا کمیته کاهش ورودی پرونده به دادگستری با هدف شناسایی گلوگاه های افزایش پرونده به دستگاه قضایی تشکیل شده است.
رئیس کل دادگستری استان خوزستان در ادامه بیان کرد: اعضای این کمیته با تدابیر خود تلاش می کنند تا پرونده ها قبل از اینکه جنبه حقوقی و قضایی پیدا کنند و پیش از ورود به دادگستری ها، در سایر مراجع ذی صلاح مانند شورای حل اختلاف، دفاتر اسناد رسمی و ... حل و فصل شوند و از مراجعات مکرر مردم به محاکم قضایی پیشگیری شود.
افشارنیا محور برگزاری این همایش را سلامت دستگاه قضایی عنوان کرد و گفت: مردم در مراجعه به دادگستری ها انتظار دارند تا دعاوی آنان با صداقت و سلامت مورد رسیدگی قرار گیرد و در همین خصوص اهتمام ویژه ای به عمل آمده است و نظارت های مستمر در این خصوص صورت می گیرد.
وی تصریح کرد: این همایش فرصتی است تا از دیدگاه های فرماندهان انتظامی و سپاه ولی عصر (عج) و مراجع امنیتی و اطلاعاتی در راستای ارتقای امنیت اجتماعی استان بهره مند شویم. همچنین قضات محترم استان این فرصت را دارند تا سؤالات و خواسته های خود را با مراجع نظارتی قوه قضاییه در میان بگذارند.
گفتنی است، تکریم ارباب رجوع و پاسخگویی به درخواست های آنان، پیشگیری از اقدامات برخی افراد کارچاق کن و همچنین سوءاستفاده های احتمالی برخی افراد که با دادن وعده های نابجا قصد فریب مردم را دارند، از مباحثی مطرح شده دراین نشست بود.


ارسال نظر